2021. október 5-én a 11.c és a 12.c osztályok vállalkozó kedvű tagjai Pannonhalmán a győri Alliance Française meghívására a Bencés Gimnázium vendégei voltak egy francia színjátszó társulat (Libre à nous!) előadásán, melyben Molière egy-egy színdarabjának részletét láthattuk különböző interpretációkban. Köszönjük a lehetőséget!

 

 

 

Az Oktatási Hivatal oldalán többféle statisztikát böngészhetnek azok, akik középiskola-választás előtt állnak - többek között a túljelentkezési arányokat, az érettségi eredményeket és az OKTV döntőjébe jutott diákok számát is meg lehet nézni.

A 2019/2020. tanévben OKTV döntős tanulók száma alapján az eduline.hu internetes oldal a vidéki középiskolákat tekintve az alábbi rangsort állította össze:

1. Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium - 35 döntős
2. Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium - 32 döntős
3. Lovassy László Gimnázium, Veszprém - 29 döntős
4. Kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium - 22 döntős
5. Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium - 21 döntős
6. Révai Miklós Gimnázium és Kollégium, Győr - 16 döntős
7. Pécsi Leőwey Klára Gimnázium - 12 döntős
8. Verseghy Ferenc Gimnázium, Szolnok - 11 döntős
8. Vetési Albert Gimnázium, Veszprém - 11 döntős
10. Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium, Eger - 10 döntős

Ezúton gratulálunk Farkas Luca (12.A), Cserhalmi Anna Krisztina (12.C), Gárdonyi Nóra (12.D) és Takács Alexandra (12.D) jelenlegi tanulóinkak, valamint Molnár Zsófia, Király Dorka, Szalai Boglárka, Horváth Adriána, Kampis Tóbiás, Sasvári Julianna és Nemes Hajnalka volt diákjainknak, valamint felkészítő tanáraiknak: Nyerges Katalinnak, Szedlák Rékának és dr. Kocán Bélának.

További sikeres felkészítést és szép eredményeket kívánunk!

(Forrás: eduline.hu)

 

A budapesti Goethe Intézet Goethe-Kino c. programja keretében a "Cleo" c. film ingyenes megtekintésére hív érdeklődő diákokat. A bemutatandó film német nyelvű és német feliratos.

Az előadás előtt a Goethe Intézet által felajánlott ajándéktárgyakat sorsolunk ki. A tombolán a belépőjeggyel lehet részt venni.

Az előadás október 14-én 15:30-kor kezdődik. Helyszíne a Cinema City a Balaton Pláza.

Kérjük, hogy az érdeklődő diákok legkésőbb október 11-ig, hétfőig jelezzék részvételi szándékukat némettanáruknál.

Ha részt szeretnél venni a tombolán, az előadás előtt legkésőbb 5 perccel foglald el helyed!

 

A tavalyi évben elmaradt gólyaavatót a Diákönkormányzat október 1-jén pótolta. Négy kilencedik évfolyamos osztályunk időt és energiát nem kímélve készült az eseményre. 

Osztályjelkép kategória nyertese: 9.A osztály

Dicsőítő óda és osztályhimnusz kategória nyertese: 9.B osztály

Osztálytánc kategória nyetese: 9.C osztály

Osztályegyenruha kategória nyertese: 9.D osztály

 

A 9. évfolyam gólyaavatójának nyertese a 9.D osztály lett. 

 

A gólyaavatón készült képek megtekinthetőek itt: Galéria

A képeket Szász Péter tanár úr készítette.

 

A nyelvi előkészítő évfolyam gólyaavatóját október 15-én tartotta a Diákönkormányzat.. 

Osztályjelkép kategória nyertese:  9.ny/B osztály

Dicsőítő óda és osztályhimnusz kategória nyertese: 9.kny/C osztály

Osztálytánc kategória nyetese: 9.kny/A osztály

Osztályegyenruha kategória nyertese:  9.ny/B osztály

Sorverseny kategória nyertese: 9.ny/D osztály

 

A 9. évfolyam gólyaavatójának nyertese a 9.kny/A osztály lett. 

 

A gólyaavatón készült képek megtekinthetőek itt: Galéria

A képeket Szász Péter tanár úr készítette.

 

A 2021. szeptember 21-én megrendezett Atlétika Diákolimpia ügyességi és váltó csapatbajnokság megyei döntőjén diákjaink kiváló eredményeket értek el.

4x800m váltó csapatunk 1. helyezést ért el. A csapat tagjai: Varga Gréta (11.A), Felber Zselyke (9.Ny/B), Mező Zsófia (11.C), Arnhoffer Kata (10.D),Kirsch Natália (11.A), Gedra Bettina (9.D)

Svédváltó csapatunk szintén 1. helyezést ért el. A csapat tagjai: Hadnagy Zsóka (12.C), Fekete Júlia (10.C), Kovács Noémi (9.D), Korbély Emma (9.Ny/D), Korbély Róza (9.Ny/D)

4x1500m váltó csapatunk 2. helyezést ért el. A csapat tagjai:

Zsetnyai Ákos (12.A), Bálint Benedek (12.B), Pál Sebestyén (11.C), Tóth Márton (11.C)

Eredményükhöz gratulálunk!

A csapatbajnogságról Szász Péter tanár úr készített képeket, melyek megtekinthetők itt: Galéria

 

IDEAFEST ötletverseny - Roadshow / Veszprém: 09.28 kedd 16 óra

Középiskolásoknak szervezzük az IDEAFEST ötletversenyt, melynek célja, hogy vállalkozói ismereteket szerezhess, megtanulhass ötleteket generálni és nyitott legyél a problémák felismerésére, melyekre vállalkozást lehet kialakítani. 

A 2021/2022. évi Kárpát-medencei
Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny megyei döntőjén
a 11. A osztály tanulói szép eredményt értek el:
Balássa Zsófia 1.,
Rácz Enikő Anna 2.,
Kocsis Kata 3. helyezést ért el.

Balássa Zsófia és Rácz Enikő Anna eredményével bejutott
az országos döntőbe.

A döntő helyszíne, időpontja: Sátoraljaújhely, 2021. október 15–17.

Felkészítő tanára: dr. Kocán Béla.