Iskolánkban (2024.02.21.) megrendezésre került az angol nap

Ezt a jeles napot minden évben az angolos osztályok rendezik. Mindenki kivette részét a munkából: az Ny-es osztály jóvoltából szeretett iskolánk az angol zászló színeiben pompázott. A 9.D által működtetett angol büfé mindenféle tipikus brit és amerikai finomsággal szolgált, kedvező áron, kedves kiszolgálással. A büfé elnyerte mindenki tetszését, egy morzsa sem maradt az ételekből a hetedik óra végére. A 10.D. által szervezett kincsvadászat során pedig rendkívül értékes nyereményeket nyerhettek a diákok, többek között jegyet a sümegi lovagi tornára és az azzal járó lakomára.

A Vetési Albert Gimnázium szalagavató ünnepélyén készült képek megtekinthetőek az alábbi albumokban:

2023. december 20-án Tóth Zsuzsanna tanárnő szervezésében meghitt adventi koncertet tartottak iskolánk tanulói, majd a következő napon 10.B osztályunk készült karácsonyi műsorral: Antoine de Saint-Exupéry A kis herceg című meséjét mutatták be a gimnázium közösségének. A műsort rendezte Pucsek Zsuzsanna tanárnő, a technikai hátteret Bertalan László és Szász Gergő biztosította. A képeket Csík Andrea tanárnő és Szász Péter tanár úr készítették.

Az adventi koncertről és a karácsonyi előadásról készült képek megtekinthetők itt: Galéria

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánunk!

Idén, már harmincadik éve, ismét holland cserediákok érkeztek hozzánk az őszi szünet előtt, akiket a 10.D és 10.B osztály tanulói fogadtak.

A vasárnapi megismerkedés és pihenés után hétfőn délelőtt itt a Vetésiben részt vettünk egy drámafoglalkozáson, ami lehetőséget nyújtott arra, hogy jobban megismerjük egymást és a hollandokat is, ugyanis egészen addig szinte mindenki csak a saját cserediákjával töltött időt. Játékos feladatokkal töltöttünk el egy órát, majd megmutattuk nekik iskolánkat.

"Ha október, akkor gólyaavató. Ha gólyaavató, akkor gólyák és varjak. Nem akármilyen gólyák és nem akármilyen varjak.
Vetésisek. Gólyaavatás vetésis módra.

A délutáni versengés után a zsűri eredményt, pontosabban eredményeket hirdetett: az idei évben is minden osztályunk jeleskedett valamiben, legyen szó akár az osztályjelkép kategóriáról vagy a délutáni sportversenyen nyújtott teljesítményről. 5 féle kategóriában versenyezhettek az osztályok.

Az idei évben a 9.kny/A osztály nyerte az "osztálytánc",
a 9.kny/C osztály az "osztályhimnusz" kategóriát,
a 9.ny/D osztály pedig a "osztályegyenruha" kategóriában tudott kiemelkedni a többi osztály közül.

A viadal győztese 2023/2024. tanévben azonban a 9.ny/B lett, akiknek kettőben is sikerült győzedelmeskedni, az "osztálykabala" és a "sorfeladatok" kategóriákban.

A beavatás megtörtént, 138 diákunk felesküdött, vérbeli vetésisek lettek!"

Az avatóról készült képek megtekinthetők itt: Galéria. A képeket Csík Andrea tanárnő Szász Péter tanár úr és Knolmayer Viola 10.B osztályos tanuló készítette.

Szept. 29-én, pénteken egy kis csapattal Budapestre utaztunk az ELTE Kutatók éjszakájára szervezett programjaira. A színes kínálatból a következőkön vettünk részt:

Az eseményről készült képek megtekinthetőek itt:Galéria

A Vetési Albert Gimnázium 34. tanévének ballagási ünnepélyén készült képek megtekinthetők itt: Galéria

A képeket Csík Andrea tanárnő és Szász Péter tanár úr készítette.

12.A osztály (osztályfőnök: Kristóf Judit)

12.B osztály (osztályfőnök: Szarkáné Gáspár Andrea)

12b 1

12.C osztály (osztályfőnök: Nyerges Katalin)