A Kenguru Matematika Verseny nyelvi előkészítősei között iskolánk tanulója Majlik Bálint érte el idén a legjobb eredményt, így mind a megyei, mind az országos rangsor legmagasabb pontszámát érte el. Gratulálunk Bálint matematika eredményességéhez, és sok sikert kívánunk neki a jövőben is!
Szaktanára: Csizmazia Imre

dr. Kocán Béla, Kárpáti Noémi, Simon Zsolt igazgató úr

A 2024. május 31-én, Budapesten megrendezett OKTV-díjátadó ünnepségen iskolánk diákját és tanárát jutalmazták. Az Oktatási Hivatal szervezésében az ünnepségen Kárpáti Noémi (11. A) az OKTV magyar nyelv tantágyból elért országos 2. helyezéséért vehetett át díjat. Felkészítő tanárát, dr. Kocán Bélát a tehetséggondozásban végzett munkája miatt „Kiváló versenyfelkészítő” díjjal jutalmazták.

Gratulálunk a szép eredményhez!

Idén 21. alkalommal rendezték meg a debreceni Fazekas Mihály Gimnáziumban a francia kéttanítási nyelvű iskolák francia civilizációs versenyét.

A 9.c osztály csapata 3. helyezett lett:
Antolik Barnabás, Gábor Anna, Hamilton Lujza, Muraközy Imre, Szabó Gergő

A 2023/24-es tanév francia nyelv OKTV döntőjében

Kiss Boglárka Anna (12.C) 5. helyezést
Farkas Hanga Veronika (11.C) 10. helyezést
Kiss-Hajnal Virág (12.C) 14. helyezést
Lénárt Dóra (11.C) 24. helyezést
Szikszai Zoé (12.C) 27. helyezést

Gratulálunk a kimagasló eredményekhez!

Felkészítő tanár: Nyerges Katalin

A Kenguru Nemzetközi Matematika Versenyen Majlik Bálint 9NyB osztályos diákunk megyei 3. helyezést ért el, Koszorús Nóra 9.C osztályos tanulónk pedig megyei 5. lett.
Gratulálunk az eredményekhez! Tanáraik: Csizmazia Imre és Sára Lukács Margit

Krucli Timót 12.A osztályos tanuló a Zrínyi Ilona Matematika Versenyen megyei 4. helyezést ért el. Neki is gratulálunk! Tanára: Kun Zsuzsanna

A 2023/24-es tanév történelem OKTV döntőjében

Tóth Róbert István (12.B)
17. helyezést ért el.

Gratulálunk az eredményhez!

Felkészítő tanár: Engi Imre

Április 17-én rendezték meg a 34. Bródy Imre Vármegyei Fizika versenyt Ajkán. A verseny idén is csapat és egyéni feladatok megoldásából állt. A versenyen 7 gimnázium 3 fős csapatai vettek részt. Iskolánkat 3 tanuló képviselte: Fazekas Ármin (12.A), Almsteier Márton és Keszei Máté (12.D). A versenyen csapatban 2. helyen végeztek diákjaink, míg egyéniben Almsteier Marci 3. helyezett lett. A versenyt a pápai Türr Gimnázium csapata nyerte.
Gratulálunk diákjainknak, akik mindhárman emelt fizika érettségire készülnek!

Tanáraik: Kristóf Judit és Kristóf Gábor

2024.04.10.-én lezajlott a Veszprém vármegyei német nyelvi verseny 9-10. osztályosok számára című döntő forduló,
melyen a következő eredményeket érték el iskolánk tanulói:

10/II kategória: I. hely  - Bartal Zétény István
10/III kategória: I. - hely Kercselics Fanni, II. hely - Jónás Adél, III. hely - Molnár Zoé, IV. hely - Takács Rebeka
9/III kategória: I. hely - Vörös Nóra, II. hely - Trón László, III. hely - Szalai Hanna

Gratulálunk!
Felkészítő tanáraik: Meggyes Zsuzsanna, Gáspár Andrea, Szatmári Éva