A Vetési Albert Gimnázium öt fő francia tagozatos, 9.c osztályos tanulója 2022. május 7-én Debrecenben, a Fazekas Mihály Gimnáziumban civilizációs ismeretek témakörben versenyzett. A versenyt megelőző délutánon helyi idegenvezető diákok mutatták meg a várost. Este egy játékos ismerkedésre nyílt alkalom, melyet egy rövid és vicces vetélkedő követett. A szombaton lezajló civilizációs versenyen a francia két tanítási nyelvű tagozatok azonos életkorú csapatai mérték össze nyelvtudásukat és kulturális ismereteiket. A feladatok érdekesek voltak, kreativitást és jó előadásmódot igényeltek, maximálisan lehetőséget adva a diákoknak a szellemi megmérettetésre, a széleskörű tudásuk és képességeik megmutatására.

Ebben a tanévben – két év kihagyás után - 19. alkalommal szervezték meg a versenyt, idén a 9. évfolyamosok témája az Utazás volt. A remek hangulatú szellemi párviadalon csapatunk az előkelő 2. helyezést érte el.

A csapat tagjai voltak: Baukó Csenge, Molnár Sára, Kocsis Zoé, Vida Jázmin és Hársfa Dorka.

Gratulálunk a diákoknak! Köszönet Csík Andrea felkészítő tanárnak!

Április 22-23-án rendezték meg a Pannon Egyetemen a Hlavay József Országos Környezettudományi és Műszaki Diákkonferenciát, melyen

Kósa Boróka 11.b osztályos tanulónk

1. helyezést ért el.

Eredményéhez gratulálunk!

Felkészítő tanár: Kreschkáné Világhy Bernadett

Április 1-3. között került megrendezésre az Irinyi János Kémiaverseny Országos Döntője.

Stumpfhauser Bálint 9.b osztályos tanuló 38. helyezést ért el.

Eredményéhez gratulálunk!

Felkészítő tanár: Likerné Pucsek Rózsa

A 2021/2022. évi francia nyelv OKTV döntő fordulójában

Lukács Hanna Lili (12.c)
15. helyezést,

Csuta Dóra Imola (11.c)
16. helyezést,

Fellegi Fruzsina Virág (12.c)
25. helyezést ért el.

Gratulálunk a kiemelkedő eredményükhöz!

Felkészítő tanár: Nyerges Katalin

Az országos XXIX. Arany János Irodalmi Verseny döntőjén

Hertling Petra (9. Ny/B)

27. helyezettként végzett.

A döntő helyszíne, időpontja: Tata, 2022. április 9–10.

Gratulálunk az eredményéhez!

Felkészítő tanára: dr. Kocán Béla.

Idén is megrendezték a hagyományos Bródy Imre Megyei Fizika Versenyt Ajkán, melyen 7 Veszprém megyei gimnázium 21 tanulója vett részt. Iskolánkat Kuszi Eszter, Majkó Zsombor és Pónácz András képviselte. A versenyen egyéni feladatmegoldás és csapat mérés volt a programban. Diákjaink csapatban 3. helyezést értek el, míg egyéniben a legjobb versenyzőnk Pónácz András 5. helyezett lett.

Gratulálunk tanulóinknak!

A 2021/2022. évi magyar nyelv OKTV döntőjében

Gárdonyi Nóra (12. D)
2. helyezést,

Balássa Zsófia (11. A)
5. helyezést,

Schlenker Nikolett (11. A)
11. helyezést,

Zanathy Anna Dóra (11. A)
18. helyezést ért el.

Gratulálunk a kiemelkedő eredményükhöz!

Felkészítő tanár: dr. Kocán Béla.

A 2021/2022. évi spanyol nyelv OKTV döntőjében

Farkas Luca (12.A)