December 3-án iskolánkba látogatott Carlos Rodero spanyol dramaturg a Spanyol Nagykövetség Oktatási Irodájának jóvoltából. Először a spanyoltanároknak tartott megbeszélést, mely során számos drámapedagógiai ismerettel gazdagodtunk és készülő színdarabunkhoz is inspirációt leltünk. Carlos Rodero sok fantasztikus ötlettel látott el minket, majd a készülő mű témájához illeszkedve és a tőlünk hallott információkat beépítve egy másfél órás foglalkozást tartott a spanyol színjátszó szakkör tagjainak.

Változatos gyakorlatokkal támogatva, jó hangulatban együtt kezdtük el lefektetni a spanyol színdarab alapjait, amelyhez nagyon jól jött a professzionális szakmai segítség. A gyerekek jó hangulatban, oldott légkörben csillogtathatták meg tehetségüket, majd a rendhagyó drámaóra végén egy szakavatott dramaturg hasznos tippjeivel gazdagodtak a szövegtanulást és a lámpaláz leküzdését illetően. Egy rendkívül tartalmas, mégis szórakoztató délutánt tölthettünk együtt a színjátszás jegyében, amiből mind a diákok, mind a tanárok sokat tudtak kamatoztatni. Ezúton is köszönjük szépen Carlos Roderonak a lehetőséget és a rengeteg segítséget!

Az eseményen készült képek itt tekinthetőek meg.