Anunciada Fernández de Córdova, Spanyolország Magyarországi Nagykövete november 29-én iskolánkba látogatott. A Nagykövetasszony a polgármesterrel folytatott beszélgetése után érkezett meg a Vetési Albert Gimnáziumba, ahol az igazgatóasszony és a spanyoltanárok fogadták. Először egy oldott hangulatú beszélgetés során érdeklődött az igazgatóasszonytól intézményünkről, az itt zajló oktatási-nevelési munkáról, valamint a spanyol nyelv tanításának helyzetéről, ezután pedig a spanyoltanárokkal kezdeményezett kötetlen társalgást a spanyol két tanítási nyelvű tagozatról. Végül a spanyolt tanuló diákokkal is találkozott, baráti hangnemet megütve mesélt nekik személyes tapasztalatairól, a nagykövetek életéről, a nyelvtanulás fontosságáról, kedvenc magyar ételeiről és a tanulók kérdéseire is készségesen válaszolt. Ezúton is köszönjük a Nagykövetasszonynak, hogy megtisztelt minket a jelenlétével és feledhetetlen élményekkel gazdagította diákjainkat!

Az eseményről készült képek itt tekinthetőek meg.