A Vetési Albert Gimnázium öt fő francia tagozatos, 9.c osztályos tanulója 2022. május 7-én Debrecenben, a Fazekas Mihály Gimnáziumban civilizációs ismeretek témakörben versenyzett. A versenyt megelőző délutánon helyi idegenvezető diákok mutatták meg a várost. Este egy játékos ismerkedésre nyílt alkalom, melyet egy rövid és vicces vetélkedő követett. A szombaton lezajló civilizációs versenyen a francia két tanítási nyelvű tagozatok azonos életkorú csapatai mérték össze nyelvtudásukat és kulturális ismereteiket. A feladatok érdekesek voltak, kreativitást és jó előadásmódot igényeltek, maximálisan lehetőséget adva a diákoknak a szellemi megmérettetésre, a széleskörű tudásuk és képességeik megmutatására.

Ebben a tanévben – két év kihagyás után - 19. alkalommal szervezték meg a versenyt, idén a 9. évfolyamosok témája az Utazás volt. A remek hangulatú szellemi párviadalon csapatunk az előkelő 2. helyezést érte el.

A csapat tagjai voltak: Baukó Csenge, Molnár Sára, Kocsis Zoé, Vida Jázmin és Hársfa Dorka.

Gratulálunk a diákoknak! Köszönet Csík Andrea felkészítő tanárnak!