Idén 20 éves a Budapesti Műszaki Egyetem Energetikai Szakkolégiuma, és már 14. alkalommal rendezték meg középiskolásoknak az Energetikai Tanumányi Versenyüket. A versenyen közel 100 középiskola 3 fős csapatai indultak és több forduló után a legjobb 20 csapat került a projekt fordulóba, ahol a villamosenergia tartalék szabályozásával kapcsolatban kellett egy nagyon nehéz projektmunkát bemutatni. Miután videókonferencia keretében megvédték munkájukat, a legjobb 10 csapatot az országból behívták a két napos országos döntőbe, ahol immár egyetemi tanárok és iparági szakértők előtt kellett előadást tartaniuk és sokféle feladatot megoldani. Ebben a magas színvonalú versengésben Kaszta Friderika, Erdélyi Benedek és Pónácz András tanulóink alkotta vetésis csapatunk az előkelő országos 3. helyezést szerezte meg!

Felkészítő tanáruk: Kristóf Gábor

Gratulálunk versenyző diákjainknak és további sikereket kívánunk nekik!