MexikoieremIskolánk két diákja, Farkas Luca (10.A), Veres Julia Anett (11.A) és a spanyol két tannyelvű tagozat volt tanulója, Lőrincze Bernadett Georgina (12.A) 2020. szeptember 4-én átvehették a spanyol mint idegen nyelv tanulásáért járó kiválósági díjat, a Mexikó Érmet a spanyol nyelv iránti szeretetük és kitartó munkájuk elismerése jeléül. A díjátadó ünnepségnek a mexikói nagykövet, David Nájera rezidenciája adott otthont. Az elegáns környezetben megrendezett eseményen több magasrangú állami tisztviselővel, diplomatával is találkoztak diákjaink, és a rendkívül közvetlen nagykövet úrral is beszélgettek. A mexikói konyha ízeivel is megismerkedtünk. Mindannyian remekül éreztük magunkat, ezúton is hálásan köszönjük a különleges lehetőséget, és gratulálunk diákjainknak a kemény munkával kiérdemelt megtiszteltetéshez!

A Spanyol Nagykövetségen készült képek megtekinthetők itt: Galéria