Fantasztikus sikereket értek el kézilabda csapataink a Diákolimpia Megyei Döntőiben! A lányok Balatonfüreden szerepeltek. Az elődöntőben magabiztos játékkal 35-17-re verték a helyi Lóczy Lajos Gimnázium csapatát, a döntőben pedig a pápai Türr István Gimnáziumot győzték le 28-23-ra. A győzelemmel jogot szereztek arra, hogy részt vegyenek az országos döntőn, amelyet 2016. január 22-24. között Veszprémben rendeznek. Gratulálunk a lányoknak és Varga Balázs tanár úrnak a fantasztikus sikerhez! A fiúk hazai pályán szerepeltek. Az elődöntőben a tavalyi országos bajnok Lóczy Lajos Gimnázium csapatát győzték le imponáló játékkal 27-20-ra. A döntőben a Medgyaszay István Szakképző Iskola és Gimnázium csapatával kerültek szembe. A mérkőzés hihetetlen izgalmakat hozott: miután a rendes játékidőben és hosszabbítás után (36-36) is döntetlenre állt a két csapat, hétméteresek döntöttek. Ebben a vetésis szurkolók nagy örömére 4:2-es hazai siker született, így a fiúk is egyenes ágon kvalifikálták magukat az országos döntőre! Ezúton szeretnénk köszönetet mondani Tombor Csabának, az MVM Veszprém utánpótlás edzőjének áldozatos munkájáért. A győztes csapatokról készült képek itt megtekinthetők.