Az első világháborús projektcsoport 21 tanulója ( 11.C és 12.C) 2016 szeptember 20. és 26. között fogadta a belgiumi Oudenaarde városából érkező 23 fős diákcsoportot, akiket 2 fő tanár kísért. A hét során a flamand diákok megismerkedtek Veszprém város nevezetességeivel és fogadta őket a Polgármester úr, hajókáztak a Balatonon, ellátogattak Herendre és porcelánrózsa ajándékokat készítettek, Pápán fürdőztek, kirándultak a Bakonyban, Zircen mézeskalácsot sütöttek, és persze Budapest is elkápráztatta őket.

Horváth Regina (11.C) élménybeszámolója:
„A belga cserediákok itteni fogadásával kapcsolatosan sok pozitív gondolat fogalmazódott meg bennem. Nekem az tetszett a legjobban, hogy ugyan hatalmas felelősség volt rajtunk és törekedtünk a tökéletesre, de mi is nagyon jól éreztük magunkat ez alatt az egy hét alatt. A fogadás színt hozott a “szürke hétköznapokba”. Nagyon jó programokat szerveztünk.
Habár az elején sokan tanácstalanok voltunk, mit fogunk kezdeni velük, ha az egész hétvége megszervezése a mi dolgunk lesz, végül kevés is volt a két nap. Nagyon tartalmas volt a hét és tényleg igaz a mondás, hogy az idő csak úgy repül, ha az ember jól érzi magát.
Sikeresen dolgoztunk együtt a másik osztállyal is, időnként 5 különböző csapat 5 különböző dolgot csinált egy időben. Az persze fárasztó volt, hogy ezzel párhuzamosan ugyanúgy 6-kor keltünk, hogy iskolába menjünk, de aki éjjel legény… Elmondásuk szerint nagyon jók voltak az iskola által szervezett programok. Én személy szerint csak a péntek esti “búcsúbulin” vettem részt, de az 10/10 pontot érdemel a játékkal, a zenével és a vacsival. Mindent összefoglalva szerintem sok jó élménnyel utaztak haza a cserediákok. Ebből az egy hétből minden diák, tanár és család (+ az időjárás is) kihozta a maximumot.”