Idén áprilisban az első világháború témában több éve dolgozó történelmes csoporttal (10.C- 11.C) ellátogattunk Belgiumba, és egy héten át egy cserekapcsolatban vettünk részt. A tanulmányi kirándulásunkat Veszprém Város Első Világháborús Centenáriumi Bizottsága támogatta. Buszunk Budapestről indult április 16-án szombaton, és másnap délután 2 óra körül érkezett Gentbe, ahol vonatra szállva jutottunk el Oudenaarde-ba. Ott már vártak cserediákjaink, és együtt mentünk megismerni az új, ideiglenes otthonunkat. Másnap az iskola előtt gyülekeztünk, egy rövid bemutatkozás és az iskola bemutatása után énekeltünk kicsit, majd feladatokat kaptunk a város jellegzetességeivel kapcsolatban, melyeket kétfős belga- magyar csapatokban kellett megoldani. A második napot az I. világháború témájának szenteltük, elutaztunk Westhoek városába, ahol egy hatalmas katonatemetőt látogattunk meg, majd Diksmuide-be, végül pedig az Északi-tengert Oostduinkerke-nél csodálhattuk meg.

A programsorozat Ypres városában végződött, láthattuk a „last post” nevű megemlékezést.

Szerdán Bruges csodás utcáit jártuk körbe, illetve lehetőségünk nyílt egy kis hajókázásra. Csütörtökön Oudenaarde-ban maradtunk, ahol reggel az I. világháborús, a város területén belül zajló események helyszíneit néztük meg, majd bemutatókat készítettünk Belgiumról és Magyarországról, szintén a belga diákokkal közösen. Délután mindenki bemutatta a korszakról szóló munkáját, azután pedig egy flamand táncot tanultunk meg. Az este már a búcsúzásról szólt az iskola ebédlőjében, szendvicsekkel és üdítőkkel vendégeltek meg, majd a zene és a tánc következett.  Az utolsó napon vonattal Gent városába indultunk, elhelyeztük csomagjainkat, és a város jellegzetes épületeinek megtekintése közben bementünk egy katedrálisba, majd egy középkori vár életébe nyerhettünk bepillantást. Egy kis szabadidő után gyülekeztünk, visszasétáltunk a csomagjainkért, hogy aztán búcsút vegyünk egymástól és felszálljunk a buszra, amivel másnap délután 1 óra körül megérkeztünk Budapestre, majd Veszprémbe. Az egész kint tartózkodás idején nagyon jól éreztük magunkat, a családok és a diákok egyaránt befogadóak voltak. Sok új ismerettel gyarapodtunk, és várjuk a fogadást, ami a tervek szerint a jövő tanév szeptemberében lesz esedékes. Képek a Galériában.