Az elmúlt héten iskolánk francia lektora, Magali Cleymans meghívására a Vetésibe látogatott az ifjúsági regényeiről és novelláiról ismert francia írónő, Marie-Aude Murail. Egy rendhagyó franciaóra keretében Simple című könyvét mutatta be. A találkozóról készült élménybeszámolót és fényképeket itt megtaláljátok.

Néhány héttel ezelőtt Magali Cleymans, iskolánk lektora egy francia nyelvű könyvet osztott ki nekünk. Címe Simple (magyarul Lakótárs kerestetik! címmel jelent meg), szerzője egy francia írónő, Marie-Aude Murail, akinek számos fiatalokról szóló regénye és novellája jelent meg. A könyvet elolvastuk, majd közösen feldolgoztuk, elemeztük. Ez a nem mindennapi történet mindenkire nagy hatást gyakorolt. December 11-ig be kellett fejeznünk az olvasást, mivel ezen a napon látogatott iskolánkba a szerző, akivel egy izgalmas órát tölthettünk el. Ez a különleges hölgy mindenki szívébe belopta magát közvetlenségével. Először mesélt magáról pár szót, megismerhettük élete fontosabb pillanatait, honnan merített ihletet az íráshoz, illetve válaszolt kérdéseinkre, meghallgatta a véleményünket a történetről. Nagyon megkedveltük a személyiségét, sok humorral és átéléssel adott elő. Ő is érdeklődő volt, nyitottan állt hozzá mindenhez, ami ránk is pozitívan hatott, így könnyebb volt bátorságot meríteni a francia nyelv használatához. Az óra végén sor került dedikálásra is, mindenki kapott egy kedves mondatot Marie-Aude Murail-tól.