Az emberi tevékenység miatti klímaváltozásnak egyre súlyosabb következményei vannak. Ezért indult útjára az a minden embert megszólító globális klímavédelmi kezdeményezés, mely Live Earth néven vált ismertté, és amelyhez Magyarország is csatlakozott az Élő Bolygónk akció keretében. Ennek sikere érdekében Áder János köztársasági elnök védnökségével elindult egy honlap, melyhez minden iskola önálló online belépőkapuhoz jutott. Ez iskolánk esetében a www.elobolygonk.hu/?/veszprem/vetesi

Kérjük, hogy a honlapon regisztrálva (vezetéknév, keresztnév, e-mail cím, irányítószám, „felemelem a hangom” gomb megnyomása) ti is támogassátok a fenti kezdeményezést! Lehetőség van arra, hogy a diákok szülei, családtagjai és a tanárok is regisztrálhassanak az iskolai online belépőkapu segítségével! Az első három (legmagasabb klímavoksot begyűjtő) iskola között 12 millió forintot osztanak szét, az iskola ökotudatos tevékenységét segítve! Az egész csak egy perc, ne tétovázz, regisztrálj! Utána kapcsoljátok ki a gépet, telefont és menjetek ki a szabadba a szüleitekkel, barátaitokkal!