Az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc évfordulójáról a Vetési Albert Gimnázium 10.A osztálya készítette az ünnepi megemlékezést, amelyet október 20-án adtunk elő. Egy negyvenperces zenés-táncos színdarabban mutattuk be 1956 lényegesebb mozzanatait. A műsorban sűrítetten megjelent mindaz, amit a magyarság kívánt, amire vágyott, amit magának követelt: tanítás a nemzeti egységről, amely a felkelés tüzében, az egyéni és a közösségi áldozatok között született. A műsort összeállította és rendezte Pucsek Zsuzsanna tanárnő.

A felkészülést szeptembertől hétfő és szerda délutáni próbák előzték meg. Az osztályunk izgatottan és kissé feszülten állt színpadra, hiszen szerettük volna, ha a mi műsorunk is az alkalomhoz illő tisztelettel szól a témáról. Az ünnepi műsor színvonalát emelte az gitár- és dobkísérettel előadott zenei betét, amelyben Vajcs Márton tanár úr is közreműködött. A 10.A osztály nevében köszönjük Pucsek Zsuzsanna tanárnőnek a kitartó felkészítő munkáját, valamint Vajcs Márton tanár úrnak és Bertalan László hangtechnikusnak az áldozatos segítségét. Az előadásról készített képek itt megtekinthetők.