A Heti Világgazdaság által megjelentett „100 legjobb gimnázium és szakközépiskola 2016” című kiadvány rangsorában a Vetési Albert Gimnázium a 32. helyet foglalja el, 18 helyet javítva tavalyi eredményén. A vidéki iskolákat figyelembe véve 15., a két tannyelvű képzést folytató iskolák közül 7. helyen áll. Az összesített rangsort hét szempont (matematika és szövegértés országos kompetencia-mérés eredményei, a 2014. májusi-júniusi érettségi eredményei matematikából, magyar nyelv és irodalomból, történelemből és idegen nyelvből, valamint a legnépszerűbb egyetemekre és főiskolákra bejutott diákok száma) figyelembe vételével állították össze. Három területen ért el kimagasló eredményt iskolánk: nyelvi érettségi eredmények alapján az összesített rangsorban 11., szövegértés kompetencia-mérés során 12., a diákolimpiai rangsorban, mely a versenyszámokban elért pontszámok alapján készült, 7. helyen végzett. A kiadvány a Vetési Albert Gimnáziumot továbbra is az „erősen humán iskolák” kategóriába sorolja.