Május 2-án hajnali 2-kor indultunk az iskola elől busszal Budapestre a repülőtérre. A gépünk csak 6.30-kor indult Madridba, ám már jóval előtte is izgatottan vártuk a beszállást. A repülőút sokunknak nagy élmény volt, ugyanis többen nem utaztak még soha repülőn. 10 órakor érkeztünk meg a spanyol fővárosba, ahol egy hosszabb metrózás után foglaltuk el a szállásunkat. Madridban két napot töltöttünk, ezalatt meglátogattuk a Real Madrid stadionját, a Pradót és a Királyi Palotába is bemehettünk. Május 3-án éjfélkor a madridi buszpályaudvarról indultunk el Málagába.

Szerencsére a busz kényelmes volt és éjjel utaztunk, így a 7 órás út nem is tűnt olyan nagyon hosszúnak. Málagában nagyon vártak minket a cserediákok, meghívtak reggelizni és megkóstolhattuk a "chocolate con churrost". Ezután mindenki kipihenhette az utazást, majd másnap körbevezettek minket Málaga belvárosában. Este közösen mentünk vacsorázni, ahol ismét a spanyol diákok által ajánlott jellegzetes helyi specialitásokat kóstoltuk meg. Szerdán buszba ültünk és átutaztunk Córdobába megnézni a híres mecsetet és a város nevezetességeit. Csütörtökön Granadában jártunk az Alhambrában, ami az arab kultúra egyik leghíresebb európai épülete. Éjszaka nagyon szurkoltunk a Barcának, hogy bejussanak a BL- döntőbe (sikerült! :D). Pénteken körbevezettek az iskolájukban, megnézhettünk néhány tanórát, majd a fél csoport biológia, míg a másik fele testnevelés órán vett részt. Szombaton  tengerparton voltunk és hajókáztunk a tengeren a spanyol tanárokkal együtt. A vasárnap délelőttöt mindenki a saját fogadó családjánál töltötte, délután ismét fürödtünk. Éjszakára már mindenkiből előtörtek az érzelmek, mert éreztük, hogy reggel itt kell hagynunk új barátainkat. Hétfőn reggel 6 órakor indultunk el Pozsonyba a Costa del Sol repülőtérről. Pozsonyban már várt minket a kisbuszunk és 13 órára megérkeztünk a gimnázium elé. Felejthetetlen élménnyel lettünk gazdagabbak és rengeteg új barátot szereztünk.