A 9.KNY/C osztályban mindenki nagyon izgatott volt május eleji utazásunk előtt: márciusban ugyanis normandiai cserediákokat fogadtunk, akikhez május 2-án indultunk Franciaországba. Szombat reggel elbúcsúztunk szüleinktől, családunktól, és 11 órakor elindult velünk a busz Párizs irányába. Az út hosszú volt és fárasztó, ráadásul a buszon éjszakáztunk, de meg kellett próbálnunk pihenni, mert másnap 9 órás gyaloglás várt ránk a francia fővárosban. Körülbelül hajnali 6 órakor érkeztünk meg az Eiffel-torony lábához. Miután közelről és kicsit távolabbról is megnéztük ezt a csodás építményt, a Diadalív felé vettük az irányt.

Végigsétáltunk a Champs-Élysées-n a Tuileriák kertjéig, megnéztük a Louvre múzeumot kívülről, a Notre Dame-ot belülről is, ettünk igazi francia croissant-t, sétáltunk a városban és visszametróztunk a Diadalívhez. Sajnos délelőtt eleredt az eső, de még így is élvezetes volt a program. Aznap este körülbelül 9 órakor érkeztünk Coutances-ba, Normandiába. Cserediákjaink már nagyon vártak minket, mindenki örült a viszontlátásnak. Másnap, hétfőn kezdődtek a francia iskola által szervezett programok. Rengeteg érdekes helyre elvittek minket az alatt az öt nap alatt, amit náluk töltöttünk. Többek között megnéztük az Atlanti-falat Omaha Beach-nél, ugyanott az amerikai temetőt, a katedrálist és a híres faliszőnyeget Bayeux-ben, a coutances-i katedrálist, egy osztrigatelepet, a pirou-i várat, a Mont Saint-Michelt. Sajnos az öt nap hamar letelt, szombat reggel 8-kor már indultunk is visszafelé. Aznap este hatkor megálltunk Strasbourgban, egy hotelben töltöttük az éjszakát a város szélén, másnap délelőtt pedig bejártuk a belvárost gyalog és hajóval is. A buszra este 7-kor szálltunk fel újra, hogy visszainduljunk Magyarországra. Az iskola elé hétfőn körülbelül fél 9-kor érkeztünk meg fáradtan, de élményekkel teli. Aznap délután megpróbáltuk kipihenni ezt a hosszú utat, hogy kedden újult erővel visszaállhassunk a régi kerékvágásba. Nehéz lenne összegzést írni erről az utazásról, hiszen csak azt tudnám ismételni, hogy csodálatos volt, élményekkel teli és felejthetetlen. Ki tudja, ha nincs ez a cserekapcsolat, eljutunk-e valaha ilyen érdekes helyekre Normandiában? Az utazáson készült képek itt megtekinthetők.