Az alábbiakban rövid összefoglalót közlünk a 2023/2024. tanév iskolai és osztályteljesítményéről, az érettségi eredményeiről, az idegennyelvi érettségi vizsgákról és nyelvvizsgákról, az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny eredményeiről, a tanulmányi verseny és sporteredményekről, kulturális és művészeti seregszemléken elért eredményeinkről valamint a díjakban és kitüntetésekben részesült pedagógusokról, tanulókról.
A tanévzárón készült képek megtekinthetők itt: Galéria
Iskolai és osztályteljesítmények
A gimnáziumi tanulmány átlag 4,32 volt, 20 osztályunk közül 19 osztály 4,01 felett teljesített. Összesen 60 kitűnő és 221 jeles bizonyítványt szereztek diákjaink.
ÉV |
Iskolai átlag |
2019 |
4,16 |
2020 |
4,28 |
2021 |
4,23 |
2022 |
4,24 |
2023 |
4,3 |
2024 |
4,32 |
|
2019 |
2020 |
2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
kitűnő tanulók száma |
33 |
42 |
57 |
43 |
63 |
60 |
jeles tanulók száma |
166 |
215 |
249 |
193 |
244 |
221 |
Érettségi eredményeink
A 2023/2024. tanév május-júniusi vizsgaidőszakában 133 végzős diákunk tett érettségi vizsgát, és közülük 33 diák kitűnő érettségi bizonyítványt vehetett át. A közép- valamint emeltszinten tett érettségi vizsgák átlageredménye 77,59% (osztályzatban kifejezve: 4,56). Gratulálunk végzős diákjainknak sikeres érettségi vizsgájukért és jövőbeli terveikhez sok sikert kívánunk!
A megváltozott felsőoktatási felvételi eljárás miatt több tantárgyból megnőtt az emelt szinten vizsgázóink száma.
Emelt szinten tett vizsgák tekintetében magyar nyelv és irodalom tantárgyból előző évben kevesebb mint 5 diákunk tett érettségi vizsgát, az idei érettségi időszakban a 8 fős fakultációs csoportból 6 fő tett emelt vizsgát, közülük 4 fő 80% fölötti eredménnyel, egy fő 88%-os eredménnyel. Ezzel a teljesítménnyel diákjaink a megyei legjobb eredményeket hozták. Szintén több diák mérettette meg magát emelt szinten az alábbi tárgyakból: matematikából másfélszer több, történelemből kétszer több, angol nyelvből félszer több, német nyelvből dupla annyi diák, mint a tavalyi évben. Digitális kultúrából az előző évben nem volt emelt szinten vizsgázó, az idei évben 11 diák tett eredményes érettségi vizsgát ebből a tantárgyból.
Osztály |
Érettségizők száma (fő) |
Középszintű érettségik száma összesen (db) |
Emelt szintű érettségik száma összesen (db) |
Kitűnők (fő) |
Érettségi átlag (százalék) |
Érettségi átlag (osztályzat) |
12. A |
34 |
145 |
75 |
6 |
77,4% |
4,53 |
12. B |
34 |
124 |
52 |
10 |
76,63% |
4,53 |
12. C |
29 |
104 |
68 |
6 |
75,11% |
4,50 |
12. D |
36 |
110 |
67 |
11 |
81,20% |
4,66 |
Összesen/ átlag |
133 |
483 |
262 |
33 |
77,59% |
4,56 |
Díjak
Brusznyai-díjban részesült
- Németh Kata 12.A osztályos tanulónk
Spanyol Nagykövet Díját vehették át
- Alacs Brigitta Lili (12.A)
- Tombor-Madarassy Ilona (12.A)
- Kárpáti Noémi (11.A)
- Varga Gábor Levente (11.A)
Vetési Díj kitüntetésben részesült végzős tanulóink:
- Németh Kata (12.A)
- Tóth Barnabás (12.B)
- Kiss-Boglárka Anna (12.C)
Kemény Géza Díj kitüntetésben részesült végzős tanulóink
- Tombor-Madarassy Ilona (12.A)
- Arnhoffer Kata (12.D)
Nevelőtestületi elismerésben részesült végzős tanulóink
- Alacs Brigitta (12.A)
- Vas Zalán Kende (12.D)
dr Kocán Béla magyar nyelv is irodalom szakos pedagógus ismét „Kiváló versenyfelkészítő díjban részesült,
Idegennyelvi eredményeink
Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen angol, német, francia és spanyol nyelvből is indult tanulónk. A nyelvi OKTV versenyek döntő fordulóiban az alábbi helyezéseket érték el tanulóink:
- angol nyelvből: Baladincz Áron István (12.D) 14. helyezés
- francia nyelvből: Kiss Boglárka Anna (12.C) 5. helyezés, Farkas Hanga Veronika (11.C) 10. helyezés, Kiss-Hajnal Virág (12.C) 14. helyezés, Lénárt Dóra (11.C) 24. helyezés és Szikszai Zoé (12.C) 27. helyezés
- német nyelvből: Tóth Barnabás (12.B) 24. helyezés
- spanyol nyelvből: Tombor-Madarassy Ilona (12.A) 9. helyezés és Kárpáti Noémi (11.A) 11. helyezés
Gimnáziumunk 133 végzős tanulója összesen 92 B2 (középfokú) és 104 C1 (felsőfokú) nyelvvizsgát szerzett. A sikeres nyelvvizsgák száma mindösszesen 196.
B2 (középfok) |
C1 (felsőfok) |
Összesen |
|
angol |
61 |
54 |
115 |
német |
28 |
4 |
32 |
francia |
1 |
30 |
31 |
spanyol |
2 |
16 |
18 |
összesen |
92 |
104 |
196 |
Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny eredményeink
Tantárgy |
Tanuló |
Osztálya |
Felkészítő pedagógus(ok) |
Helyezés |
magyar nyelv |
Kárpáti Noémi |
11.A |
dr. Kocán Béla |
2. |
francia nyelv |
Kiss Boglárka Anna |
12.C |
Nyerges Katalin |
5. |
spanyol nyelv |
Tombor-Madarassy Ilona |
12.A |
Szedlák Réka |
9. |
francia nyelv |
Farkas Hanga Veronika |
11.C |
Nyerges Katalin |
10. |
spanyol nyelv |
Kárpáti Noémi |
11.A |
Szedlák Réka |
11. |
angol nyelv |
Baladincz Áron István |
12.D |
Mező Krisztina |
14. |
francia nyelv |
Kiss-Hajnal Virág |
12.C |
Nyerges Katalin |
14. |
történelem |
Tóth Róbert István |
12.B |
Engi Imre, Imre Tamás |
17. |
francia nyelv |
Lénárt Dóra |
11.C |
Nyerges Katalin |
24. |
német nyelv |
Tóth Barnabás |
12.B |
Kaizerné Meggyes Zsuzsanna, Resch Lajos |
24. |
francia nyelv |
Szikszai Zoé |
12.C |
Nyerges Katalin |
27. |
Sporteredményeink
Gimnáziumunk tanulói nemcsak tanulmányi versenyek terén jeleskednek, hanem szép számmal mérettetik meg magukat különféle sportágakban is. Az alábbiakban olvasható az országos szintű sporteseményeken dobogós helyezést elért eredményeink.
Csapatban
- Korbel Ambrus Szilveszter (9.C), Kusnyir Ádám (9.D), Muraközy Imre (9.C) Petanque Diákolimpia országos döntő helyezés
- Magyar István (9.NyD), Trombitás Márton (9.KNyA), Giron Gergő (10.A), Mészáros Gergő (10.C), Gál Dávid (12.A), Horváth Gergő (12.A), Hidvéghy Ádám (12.A), Trombitás Balázs (12.A) Floorball Unihoki Diákolimpia Országos Döntő helyezés
- Boór Blanka (10.A), Falusi Eszter (11.C), Ráskai Zsófia (9.NyB) Rock and Roll DO helyezés
- Kiss-Bertók Emese (9.B), Kristóf Luca (9.B) Strandröplabda DO "A" kategória, VI. kcs. 2. helyezés
- Kiss-Bertók Emese (9.B), Kristóf Luca (9.B) Strandröplabda DO "A" kategória, V. kcs. 1. helyezés
- Fekete Júlia (12.C), Kovács Noémi (11. D), Felber Zselyke (10. B) Atlétika 4x400 m 1. helyezés
- Magasházy Natasa (11.A), Pölczmann Szofi (10.A), Csikó Kinga (11.D), Lénárt Laura (10.C), Polák Luca (10.D), Gugolya Zsófia (11.C) Torna Diákolimpia Országos Döntő 3. helyezés
- Magasházy Natasa (11.A), Pölczmann Szofi (10.A), Csikó Kinga (11.D), Lénárt Laura (10.C), Polák Luca (10.D), Gugolya Zsófia (11.C) Torna Diákolimpia Országos elődöntő 1. helyezés
- Kiss Levente (12.A), Nagy-Zsugya Ádám (12.D), Varga Ádám (12.B), Végh Mátyás (11.D), Perlaky Áron (12.C), Francia Gábor (12.B), Hontai Áron (11.B), Preszter Milán (11.B), Fónagy Balázs (11.A), Bagarus Andor (10.D), Antolik Barnabás (9.C) Kosárlabda "A" kategória, V-VI. kcs. Országos elődöntő 3. helyezés
- Ádám Hanna (9.D), Felber Kata Zselyke (10.B), Kovács Noémi (11.D), Fekete Júlia (12.C) ÜCSB. Svédváltó 1. helyezés
Egyéniben
- Takács Emese (9.B) Judo DO Ifjúsági 3. helyezés
- Tóth Barnabás (9.kny/A ) Sakk diákolimpia helyezés
- Gugolya Zsófia (11.C) Torna Diákolimpia Országos Döntő - Egyéni összetett verseny 2. helyezés
- Felber Zselyke (10. B) Atlétika 800 m 2. helyezés
- Ádám Hanna (9. D) Atlétika 4x400 m 1. helyezés
Tanulmányi verseny eredményeink
Az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny mellett számos más tanulmányi versenyen indultak diákjaink. Méltán lehetünk büszkék teljesítményükre, helytállásukkal öregbítették intézményünk hírnevét. Csapatban illetőleg egyéniben az alábbi tanulók értek el dobogós helyezést országos versenyeken:
Csapatban
- A spanyol kéttannyelvű diákjai ENIBE rövidfilm 2. helyezés
- Varga Dorottya Lili (10.A), Tátrai Nóra (10.A), Rozgonyi Gréta (10.A), Zubor Zétény Zoltán (10.A), Bognár Bertold (10.A), Vajai Kitti (10.A) ENIBE podcast 2. helyezés
- Spanyol színjátszó csoportunk (9.KNYA,9.A,10.A,12.A) ENIBE színdarab legjobb rendezés
- Gábor Anna (9.C), Hamilton Lujza (9.C), Szabó Gergő (9.C), Muraközy Imre (9.C), Antolik Barnabás (9.C) Debreceni civilizációs verseny helyezés
- Korbély Emma (10.D), Korbély Róza (10.D), Szakál Boglárka (10.D) Hungarian Bilingual Fest (Pápa) 2. helyezés
Egyéniben
- Tóth Zsófia (9.A) ENIBE plakát 1. helyezés
- Tombor-Madarassy Ilona (12.A) ENIBE képregény 1. helyezés
- Németh Kata (12.A) Pázmány Bölcs-Ész 1. helyezés
- Lőrincz László Lénárd (9.KNYA) Avelina Lamas könyvjelzőkészítő verseny (nemzetközi) 3. helyezés
- Bovánovics Nóra (12.A) Spanyol Novellaíró Verseny 3. helyezés
- Majlik Bálint (9.nyB) Kenguru matematika verseny 1. helyezés
- Hertling Petra (10.B) Anyanyelvápolók Szövetségének pályázata, népi gyógyászat díjazott
Művészeti és kulturális versenyek, seregszemlék
2024. április 25. és 27. között a Vetési Albert Gimnázium 35 fős küldöttsége (Tóth Zsuzsanna és Zsilák Borbála tanárnők vezetésével) részt vett a keszthelyi Helikoni Ünnepségeken. A vetésis csapat remekült helyt állt a versenyben. Minden színpadra álló vetésis DÍJAT NYERT! 2 arany, 3 ezüst és 5 bronz minősítés mellett néptáncosaink elnyerték a kategória fődíját is.
A Gyulán megrendezett Erkel Diákünnepeken 10.D osztályos tanulóink vettek részt Vágó Tamás tanárúr vezetésével.
- Kiss Milán (12.A), Fazekas Ármin (12.A), Horváth Gergő (12.A), Guba Ákos (11.B), Hajdú Donát (11.B) Helikon - könnyűzene és ének együttes és zenekar Bronz
- Klósz Dorka (10.D) Erkel Diák Ünnep - mozgásművészet és moderntánc szóló Arany+Fődíj
- Klósz Dorka (10.D) EDÜ 2024 - Tánc és mozgás / Tánc Arany
- Klósz Dorka (10.D) EDÜ 2024 - Tánc Fődíj
- Kiss Róza (10.B) Helikon - néptánc szóló Arany+Fődíj
- Kiss Róza (10.B) Helikon - népdal Bronz
- Göde Izabella (12.A) Helikon - mozgásművészet és moderntánc szóló Bronz
- Vasváry Janka (9.B) Helikon - komolyzene hangszerszóló Arany
- Szilágyi Adél (10.B) Helikon - komolyzene hangszerszóló Ezüst
- Horváth Gergő (12.A) Helikon - komolyzene hangszerszóló Bronz
- Baukó Csenge (11.C) Helikon - vers- és prózamondás Bronz
- Guba Ákos (11.B) Helikon - könnyűzene és ének szóló Ezüst
Tanévzáró ünnepélyen díjazott diákjaink
A nyelvi előkészítő és a kilencedik évfolyamon sportban nyújtott kiemelkedő teljesítményükért, illetve kitűnő tanulmányi eredményükért díjazásban részesültek:
Ádám Hanna |
9.D |
Csizmadia Csenge |
9.A |
Kiss-Bertók Emese |
9.B |
Korbel Ambrus Szilveszter |
9.C |
Kristóf Luca |
9.B |
Kusnyir Ádám |
9.D |
Magyar István |
9.Ny/D |
Muraközy Imre |
9.C |
Ráskai Zsófia |
9.Ny/B |
Schvéder Kata Sára |
9.Ny/B |
Sirhán Nadin Eszter |
9.Ny/B |
Takács Emese |
9.B |
Tóth Barnabás |
9.Kny/A |
Trombitás Márton |
9.Kny/A |
Vass Boglárka |
9.B |
A tizedik, tizenegyedik, tizenkettedik évfolyamon a sportban nyújtott kiemelkedő, valamint jeles, illetve kitűnő tanulmányi teljesítményükért díjazásban részesültek:
Csikó Kinga |
11.D |
Falusi Eszter |
11.C |
Fekete Júlia |
12.C |
Felber Kata Zselyke |
10.B |
Gál Dávid |
12.A |
Giron Gergely |
10.A |
Gugolya Zsófia |
11.C |
Hidvéghy Ádám |
12.A |
Horváth Gergő |
12.A |
Lénárt Laura |
10.C |
Mészáros Gergő |
10.C |
Polák Luca |
10.D |
Pölczmann Szofi |
10.A |
Trombitás Balázs |
12.A |
A nyelvi előkészítő, a kilencedik és a tizedik évfolyamon a kiemelkedő tanulmányi munkájáért, tanulmányi versenyen elért eredményéért, közösségi, valamint kulturális tevékenységéért díjazásban részesültek:
Antal Réka |
10.A |
Antolik Barnabás András |
9.C |
Boór Blanka |
10.A |
Gábor Anna |
9.C |
Hamilton Lujza Léna |
9.C |
Kovács Emese Anna |
10.A |
Majlik Bálint |
9.Ny/B |
Rozgonyi Gréta |
10.A |
Simon Veronika |
9.D |
Szabó Gergő |
9.C |
Tátrai Nóra Hanga |
10.A |
Varga Dorottya Lili |
10.A |
Vasváry Janka Sára |
9.B |
Zubor Zétény |
10.A |
A tizedik, tizenegyedik évfolyamon tanulmányi vagy kulturális munkában nyújtott teljesítményéért díjazásban részesültek:
Baukó Csenge |
11.C |
Csordás Szabolcs |
11.A |
Farkas Hanga |
11.C |
Guba Ákos |
11.B |
Hajdú Donát |
11.B |
Hertling Petra |
10.B |
Hujber Gerda |
11.B |
Kárpáti Noémi |
11.A |
Kiss Róza |
10.B |
Kitzvéger Nikolett |
10.B |
Klósz Dorka |
10.D |
Kós Dávid |
11.B |
Molnos Boglárka |
11.B |
Preszter Milán |
11.B |
Szabó Enéh |
10.B |
Szabó Leó |
11.A |
Szilágyi Adél |
10.B |
Tósoki Noel |
11.B |
A tizenkettedik évfolyamon kiemelkedő tanulmányi vagy kulturális munkában nyújtott teljesítményéért díjazásban részesültek:
Almsteier Márton |
12.D |
Baladincz Áron |
12.D |
Balla Benjámin |
12.B |
Balla Botond Zoltán |
12.D |
Balogh Réka Eszter |
12.D |
Balogh Zselyke |
12.B |
Benedek Bianka |
12.C |
Bovánovics Nóra |
12.A |
Dienes Erik |
12.B |
Farkas Lilla |
12.D |
Gerstmár Júlia |
12.A |
Heindl Kata |
12.D |
Horváth Levente |
12.C |
Ihász-Kovács Csenge |
12.D |
Keszei Máté |
12.D |
Kiss-Hajnal Virág |
12.C |
Kudar Ármin |
12.A |
Matyikó Milán |
12.D |
Mogyorósi Laura |
12.B |
Mohos Liliána |
12.B |
Molnár Fruzsina |
12.B |
Nagy Botond László |
12.D |
Nagy Levente |
12.D |
Sasvári Levente |
12.B |
Sipos Gréta |
12.D |
Szikszai Zoé |
12.C |
Szilágyi Anna |
12.A |
Szitnyik Hanna |
12.A |
Tánczos Nikoletta |
12.C |
Tóth Bence |
12.A |
Tóth Róbert István |
12.B |
Varga Réka |
12.B |
Varga Virág Dóra |
12.C |