Március 1-jén és 2-án került sor a spanyol kéttannyelvű iskolák országos találkozójára, amelynek ebben az évben a kecskeméti Bolyai János Gimnázium adott otthont. Idén minden gimnázium sorsolással kapott egy spanyolajkú országot, amely tematikául szolgált egyes előzetesen elkészítendő feladatokhoz, így tanulóink közelebbről is megismerkedhettek az argentin kultúrával. Az előzetes versenyszámokban tanulóink szép eredményeket szereztek: Tóth Zsófia (9.A) a plakátverseny, Tombor-Madarassy Ilona (12.A) pedig a képregényverseny első helyeit szerezték meg.

A rövidfilmversenyen második helyen végeztek az Argentina Express című alkotással a 10.A tanulói (Zubor Zétény Zoltán, Pápay Kata, Vajai Kitti, Murvai József, Lévai Zsombor, Antal Réka, Boór Blanka, Tátrai Nóra, Varga Dorottya Lili, Schmidt Ágnes, Rozgonyi Gréta és Kovács Emese). Szintén második helyen végeztek a podcastversenyen a 10.A tanulói (Varga Dorottya Lili, Tátrai Nóra, Rozgonyi Gréta, Zubor Zétény Zoltán, Bognár Bertold, Vajai Kitti), akik az argentin tangóról készítettek beszélgetést. A spanyol színjátszó csoportunk a legjobb rendezés címét nyerte el két darabjával. A csoport tagjai: Farkas Panni, Józsa Rebeka, Murvai Nóra Lilla, Straub Rebeka, Takács Jázmin (9. kny/A), Csizmadia Csenge Boróka (9.A), Bognár Bertold, Huszár Regina Terézia, Mészáros Dóra, Pápay Kata, Rozgonyi Gréta, Vajai Kitti, Zubor Zétény Zoltán (10.A), valamint Alacs Brigitta, Németh Kata és Tombor-Madarassy Ilona (12.A). Az egyik színdarab (Todos tenemos secretos) írását és rendezését a 12.A tanulói, a másik (Misterios aclarados) pedig Ignacio Burillo Lozano és Abel Gil Lobo tanárok végezték. Köszönjünk minden résztvevőnek a rengeteg befektetett munkát és gratulálunk az eredményekhez!