Március 22-én vasárnap este cserediákok érkeztek hozzánk egy normandiai városból, Coutances-ból. Izgatottan vártuk őket, de a hajnali indulás miatt aznap már csak egy rövid ismerkedésre került sor, mindenki korán elaludt. A hét többi napján különböző programokon vettek részt egy-két magyar diák kíséretében. A délutánokat is sokszor együtt töltöttük. Minden cserediák kóstolhatott magyar specialitásokat is a hét folyamán.

Hétfőn ellátogattak Tihanyba, Salföldre és Tapolcára. Kedden Budapestet járták be, voltak a várban, a parlamentben és hajóztak a Dunán. A szerda veszprémi nap volt, betekintést nyertek az iskola életébe, majd ellátogattak a veszprémi kézilabdacsapat edzésére. Később együtt vettünk részt a Kanadai Nagykövetség által szervezett kiállítás megnyitóján az iskolában. Ebéd után a városban tettek egy sétát. Csütörtökön a pápai fürdőben kezdték a napot, majd délután Pannonhalmára látogattak. Az utolsó napi program az ajkai üveggyár meglátogatása és egy Robert Capa - Jean Cocteau fotókiállítás megtekintése volt, rövid füredi sétával egybekötve. Délután sorversenyen vettünk részt az iskola tornatermében, majd különböző játékokat játszottunk. Vacsoraként a szülők által elkészített gulyást ettük, ami kifejezetten elnyerte francia diákok tetszését. Ezután énekléssel és tánccal búcsúztattuk az együtt töltött hetet. Szombaton délelőtt 11-kor indult cserediákjaink busza a gimnázium elől Budapestre, ahonnan repülővel mentek haza. A búcsú nehézkes volt, viszont mindannyian izgatottan várjuk a májusi kiutazásunkat. A héten készült fényképek itt tekinthetők meg.