2023. november 8-án megtisztelő látogatását tette iskolánkban José Luis Salazar, Ecuador magyarországi nagykövete. A látogatás városunkban, a 12.A osztály tanulói (Alacs Brigitta, Németh Kata, Tombor-Madarassy Ilona és László Krisztina) által szervezett városismereti sétán kezdődött, ahol a diákok és spanyoltanárok általi fogadást követően, a diákok a bemutatták Veszprém belvárosát, illetve kötetlenebb hangulatban beszélgethettek a Nagykövet úrral. Ezután az iskola kéttannyelvű tanulói hallgathatták meg a Nagykövet úr előadását országáról, amelyben szó esett Ecuador kulturális és természeti kincseiről és sokszínűségéről, turisztikai látványosságairól, majd válaszolt a diákok kérdéseire, amelyekből például kiderült, mivel telik egy nagykövet napja és milyen ecuadori filmet ajánl a mozikedvelőknek. A találkozót Tombor-Madarassy Ilona díjnyertes monológjának előadása koronázta meg.
Ezúton is köszönjük Nagykövet úrnak, hogy megtisztelt bennünket látogatásával és közelebbről megismertette diákjainkkal Ecuadort.
A látogatásról készült képek megtekinthetőek itt: Galéria