20230420 152155

Oudenaarde - Veszprém

Osztályunk és a más osztályokból csatlakozó diákok április 20 és 26. között Belgiumba látogatott.
Egy cserekapcsolat révén jöhetett létre mindez, ami annyit tesz, hogy fogadó családoknál szálltunk meg, akik szeptemberben majd Magyarországra látogatnak.

A látogatásról készült képek megtekinthetőek itt: Galéria.

Utazásunkat meglehetősen korán, hajnali 2:35 perckor kezdtük, az iskola előtt. Innen indultunk a reptérre. Utunk Belgiumig meglehetősen zökkenőmentesen telt. A belga kísérő tanárok már a brüsszeli reptéren vártak ránk és kísértek bennünket egészen Oudenaarde-ig, a kevésbé zökkenőmentes vonatutunkon. Az első napot ismerkedéssel és egy jól megérdemelt pihenéssel töltöttük, hogy frissen vághassunk bele a másnap kalandjaiba. Másnap Gent városába látogattunk el, ahol részt vettünk egy hajótúrán, majd játékos feladatok segítségével bejártuk a várost. Az estét filmnézéssel zártuk, készülvén a szombati sportnapra, ám sajnos az időjárás miatt ez nem így alakult s ehelyett bowlingozni mentünk. Ezután következett az a nap, amit kizárólag a fogadó családjainkkal töltöttünk, így mindenki számára máshogy telt ez a nap, bár a legtöbbünket Bruges városába vittek el. A hétfői nap újabb izgalmakat tartogatott, hiszen kajakozni mentünk, miután részt vettünk kettő iskolai tanórán. A keddi nappal le is zárult a programjaink sokasága, mivel másnap korán kellett indulnunk a reptérre. Ezt a napot Brüsszelben töltöttük, ahol lehetőségünk nyílt bejárni a fővárost játékos feladatok segítségével. S este egy összejövetelen búcsúztunk újonnan szerzett belga barátainktól. Szerdán este érkeztünk a budapesti reptérre, fáradtan, de annál több felejthetetlen élménnyel magunk mögött.

Vida Jázmin 10.C