IMG 4704

2023. május 9-én  két francia művész látogatott iskolánkba az EKF "Te városod, én városom, mi városunk" című irodalmi projekt keretében. Stéphanie Aten író és Marie-Pierre Ducuoq képzőművész a 10.C és 11.C francia kéttannyelvűs tanulóinak tartottak egy -egy műhelyfoglakozást, melyeknek témája Veszprém volt.
Stéphanie Aten az irodalmi szöveg alkotásához adott hasznos tanácsokat, majd ezek segítségével rövid írások születtek az adott témában: a megtörtént vagy elképzelt események, élmények elmesélése francia nyelven nem is olyan nehéz, ha megérint a mondanivaló.
Marie-Pierre Ducuoq a diákok lakóhelyükhöz és Veszprémhez kötődő érzelmi-mentális térképét rajzoltatta meg csoportmunkában. A térképekre írt francia szavak, szövegek a diákok településhez fűződő érzéseit és élményeit tükrözik.
Köszönjük Sipos Berta Őszikének, volt diákunknak az ötletet és Kilián Lászlónak a szervezést.

Reméljük, legközelebb Saumur-ben, Veszprém testvérvárosában is  találkozhatunk az alkotókkal!