Április 25-én, kedden a tavaszi véradásra került sor gimnáziumunkban. Összesen 30 diák és tanár adott vért! Köszönjük a részvételt, a segítséget, különösen az első véradóknak!
Csütörtökön az 5. óra elején a 11. évfolyamos kémia fakultációsok mutattak be kísérleteket egyes osztályokban a természettudományok népszerűsítése érdekében.

A 7. órában Kristóf Gábor tanár úr tartott előadást a CERN-ben szerzett élményeikről.

½ 3-tól az udvaron Kísérletek folyékony nitrogénnel! Kísérletvezetők, segítők: Kristóf Gábor, Csepelyné
Gáncs Judit és Endresz Györgyi kollégák voltak. Nagyon élvezetes, izgalmas megfigyeléseknek lehettünk részesei! (Ezúton köszönjük a Pannon Egyetemnek az „alapanyagot")

3-4-ig Járvás Gábor (a Pannon Egyetem tudományos főmunkatársa) tartott előadást a Rákdiagnosztikai
kutatásaikról. Mindnyájunk nevében köszönjük az érdekfeszítő, tanulságos előadást!

4-5-ig pedig a biológia szárny előterében diákok mutattak be látványos fizikai és kémiai kísérleteket!
Köszönjük a diákok és a kollégák részvételét!

Mindeközben folyamatosan működött a SULI – TURI az aulában pénteken délig! Az egész hét
folyamán gyűjtött feleslegessé vált ruhákból, cipőkből, az iskola polgárai ingyenesen, kedvükre válogathattak.

A megmaradó ruhákat a Magyar Vöröskeresztnek, a behozott plüssöket a Csolnoky Ferenc Kórháznak
ajánljuk fel, az ott kezelt beteg gyerekek javára; a takarókat, plédeket, huzatokat pedig az ajkai Vahur
Állatvédő Egyesületnek adományozzuk.

Köszönjük az ötlet kidolgozását és megvalósítását Zsilák Borbála tanárnőnek és diákjainak!

Pénteken került sor a kupakgyűjtési verseny eredményhirdetésére! Az osztályok több ezer kupakot
gyűjtöttek össze, melyekből a Pannon Egyetem műanyag spatulákat készít! Köszönjük a részvételt!

Az eseményről készült képk megtekinthetőek itt:Galéria

Helyezések:
I. a 9.a osztály - 13 190 db
II. a 10.b osztály - 1577 db
III. a 11.c osztály - 1471 db

A győztesek tortával ünnepelhettek!