IMG 8662

A pandémia miatti hosszú kihagyás után ismét hagyományos formájában került megrendezésre a Spanyol Két Tanítási Nyelvű Iskolák Nemzeti Találkozója, azaz az ENIBE.

Március 24-én Miskolcon találkozott a hét spanyol két tanítási nyelvű tagozat majdnem 200 diákja és tanára, akik az ismerkedés, kapcsolatteremtés és a spanyol nyelv ünnepének jegyében feledhetetlen két napot töltöttek el együtt.

Pénteken 14.00-kor kezdetét vette a rendezvény hivatalos megnyitója, melynek sikeréhez nagyban hozzájárult a szervező iskola diákjainak színvonalas zenei produkciója.

Az ünnepélyes megnyitó keretein belül beszédet mondott a Herman Ottó Gimnázium igazgatója, Madarász Péter, majd Alfonso Dastis Quecedo Spanyolország magyarországi nagykövete üdvözölte a résztvevő diákokat, valamint adott hangot elismerésének a spanyol két tannyelvű iskolák áldozatos munkájáért. Végül Fernando Zapico Teijero a Spanyol Nagykövetség Oktatási Irodájának oktatási szaktanácsadója nyitotta meg az eseményt.

Megtekintettük a két tanítási nyelvű tagozatok spanyol színdarabjait, melyek egy bárba betérők történeteit,
Salvador Dalí Olimposzra való bebocsátását, valamint Don Juan hódításait dolgozták fel.
Nagy sikert aratott iskolánk darabja, mely egy vonaton bekövetkezett rejtélyes rablás
felgöngyölítését tárta a nézők elé. Csizmadia Csenge, Prekáczka Réka (9.NYA), Bognár
Bertold, Huszár Regina, Rozgonyi Gréta, Vajai Kitti, Zubor Zétény (9.A), Alacs Brigitta,
Göde Izabella, Németh Kata és Tombor-Madarassy Ilona (11.A) alakítását a közönség
vastapssal jutalmazta.

A színdarabok megtekintését követően elfoglaltuk szállásunkat, megvacsoráztunk, és
megismerkedtünk a többi iskola résztvevőivel.
Másnap a Herman Ottó Gimnáziumban a tanulók különböző versenyszámokban mérhették
össze tudásukat. Diákjaink izgatottan szurkoltak nemcsak veszprémi társaiknak, hanem
újonnan szerzett debreceni, budapesti, szegedi, pécsi, kecskeméti és miskolci barátaiknak.
Megtekintettük az ENIBE-re készített humoros kisfilmeket, megebédeltünk, majd sor került a
várva várt díjkiosztó ceremóniára.

Iskolánk diákjai elismerésre méltó teljesítményt nyújtottak. Csizmadia Csenge, Happ Anna,
Prekáczka Réka és Végvári Luca 9.knya osztályos tanulók elsők lettek a szókincsversenyben,
Antal Réka, Boór Blanka, Kovács Emese és Tátrai Nóra pedig második helyezést értek el a 9.
évfolyamosok kategóriájában. Tóth Zsófia (9.knya) plakátversenyre készült alkotása elnyerte
a zsűri tetszését, Zsófi második lett a szoros versenyben.

A 11. évfolyamosok monológversenyében tanulóink remekeltek, Göde Izabella második,
Tombor-Madarassy Ilona
pedig első lett. Iza emellett átvehette a színdarabok
legjobb női mmellékszerepének díját is.Osztálytársa, Németh Kata második lett a
11. évfolyamosok vitaversenyében, és ¿Puedo ahogarme en zumo de naranja?
című novellájával megnyerte az ENIBE irodalmi versenyét.

Diákjaink a civilizációs vetélkedőn is mindenkit maguk mögé utasítottak. A Budapest-
Veszprém vegyes csapat első, a Debrecen-Veszprém csapat második lett a megmérettetésen.
Színjátszósaink pedig a legjobb színpadra vitel díját vehették át nagy ujjongások közepette.
Fáradtan, de már a jövő évi színdarabon ötletelve kezdtük meg hosszú utunkat Veszprémbe.

Gratulálunk minden résztvevőnek, és köszönjük a szervezők munkáját! Jövőre újra  találkozunk!