IMG 3756
Március a Frankofónia Hónapja az egész világon. Ehhez kapcsolódva a francia kéttannyelvű tagozat hagyományos Frankofón napját március 8-án tartottuk.
Az iskola diákjai a délelőtti szünetekben a francia kávéház finomságaiból válogathattak, a nagyszünetben divatbemutatón vehettek részt, melyen a Fenntartható divat projekt keretében újrahasznosított anyagokból készült ruhákat mutattak be a tagozat diákjai.
A délutáni program a 12. C-sek Kahoot-jával kezdődött, majd 6 féle foglalkozás közül választhattak a franciás diákok.
Köszönjük a közreműködést a tagozat tanárainak, külön köszönet Claude BRIANTnak, aki szűkebb hazájáról, Bretagne-ról mesélt, illetve  Muraközy Iminek (9 knyc)  és segítőjének, Magyarósi Katalinnak, akik a pétanque rejtelmeibe vezették be az érdeklődőket.
Zárásként a sütiverseny díjat adta át a 12.-es zsűri volt lektorunk, Mathieu segítségével, majd búcsúzóul a 11.C énekeltette meg a résztvevőket.

Merci pour tous et à la prochaine!
Az eseményről készült képek megtekinthetőek itt: Galéria