2015. március 5-én délelőtt a tornacsarnokban felállított planetáriumban 290 tanulónk vehetett  részt  az Utazás a Naprendszerben című előadáson, melyet a szegedi Partiscum Mobil Planetárium biztosított számunkra. A negyedik óra elején a kémia fakultációsok néhány perces érdeklődést felkeltő kísérletet mutattak be az osztálytermekben. Délután 3 órától a hagyományos Kísérletek délutánja program rendje szerint először Dr. Imre Sándor, a BME VIK Hálózatok és Rendszerek Tanszék tanszékvezető tanára tartott előadást „Összefonódás – romantika a parányi dolgok világában” avagy: „Én beszélek kvantumul – és Te?” címmel.

Ezután a kísérletezésé volt a főszerep: kémia és fizika kísérleteket végezhettek diákjaink. Volt Bengáli tűz, ammónia szökőkút, lőgyapot égetése, elefánt fogkrémje, durranógáz próba, tüzelőanyag cellás kisautó. Működött a gőzgép modell, szeget olvasztottunk indukált árammal, megfigyeltük a folyadék hártyákat, igazoltuk a levegő nyomását italos dobozokkal. Az egész napos programot a Napfény és tisztaság – fotokémia környezetünk védelmében című előadás zárta, melyet a Pannon Egyetem Szervetlen Kémiai Tanszékének tanárai, Szabóné Dr. Bárdos Erzsébet, Dr. Fodor Lajos és Dr. Valicsek Zsolt tartottak. A nap folyamán készült képek itt tekinthetők meg.