Kocán Béla, gimnáziumunk magyar nyelv és irodalom szakos tanára
Brusznyai-díjban részesült.
Gratulálunk!

A tanárúr kárpátaljai származású, az Ungvári Nemzeti Egyetem magyar nyelv és irodalom szakán diplomázott, a Debreceni Egyetem Modern Nyelvészeti Doktori Iskolájában 2014-ben summa cum laude minősítéssel bölcsészdoktori oklevelet szerzett. Az elmúlt tíz év mindegyikében szerepelt tanítványa az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny országos döntőjében, emellett diákjai jelentős eredményeket értek el az Édes Anyanyelvünk Országos Nyelvhasználati Versenyen és az Implom József Középiskolai Helyesírási Versenyen. A Magyar Tudományos Akadémia Magyar Nyelv- és Névtörténeti Kutatócsoport külső tagja.

Az emlékhangversenyen Szász Péter tanár úr készített képeket, melyek megtekinthetők az alábbi albumban.