2021. január 18-án Bangó Panna és Farkas Luca 12.A osztályos tanulók egy nemzetközi online konferencián vettek részt a Spanyol Nagykövetség szervezésében. Az esemény keretein belül román és bolgár két tanítási nyelvű iskolák diákjaival beszélgettek spanyol nyelven Európa jövőjéről, a fenntartható fejlődés lehetőségeiről, a klímaváltozásról, a megújuló energiák kiaknázásáról, valamint az iskola szemléletformáló szerepéről. A Vetési Albert Gimnáziumot képviselő két diák széleskörű ismeretekről, magas szintű nyelvtudásról adtak tanúbizonyságot a YouTube által közvetített eseményen, melyet többezren követtek élőben. A beszélgetésbe bekapcsolódott Pilar Alegría, oktatásért felelős miniszter, Mariya Gabriel, az Európai Bizottság innovációért, kutatásért, kultúráért, oktatásért és ifjúságért felelős biztosa és Ángel Santamaría Barnola, a szófiai, bukaresti és budapesti Spanyol Nagykövetség tanácsosa.