Az iskolánkban először megrendezésre kerülő tematikus hét első napján, december 6-án abban a megtiszteltetésben volt részünk, hogy a veszprémi kézilabdacsapat két játékosát, Diego Corralest és Jorge Maquedát köszönthettük a Vetési Albert Gimnáziumban.

 

Az érdeklődő diákok egy kötetlen beszélgetésen vehettek részt, mely során bepillantást nyerhettek a kézilabdázók életébe. Diego Corrales és Jorge Maqueda elmesélték, hogy milyen élmény számukra a legjobbakkal játszani, mi motiválja őket a mindennapokban. Beszámoltak a kulturális különbségekkel kapcsolatos tapasztalataikról, valamint a magyar ételeket, szokásokat is hosszan méltatták. Útravalóként kiemelték, hogy a sportban, akárcsak a tanulásban, a fegyelem és a koncentráció a legfontosabbak.

Köszönjük nekik a látogatást, és reméljük, hogy máskor is viszontláthatjuk őket a Vetési Albert Gimnáziumban! Addig is hajrá, Veszprém!