Novembertől a francia tagozat diákjai folytathatják a 2 éve megalapított Atelier Pâtisserie - Cukrászműhely foglalkozásokat. Az alapanyagok beszerzését a Magyar-Francia ifjúsági Alapítvány, a helyszínt a Középiskolai Kollégium látványkonyhája biztosítja. Támogatásukat nagyon köszönjük!

November 22-én a Fondant au chocolat nevű csokis finomságot készítették el a résztvevők Émilie Palacio és Papp Katalin tanárnők segítségével. Lektorunknak köszönhetően nem csak a recepttel, hanem az eszközök és munkafolyamatok francia szókincsével is bővült a tudásunk.

November 24-én egy bretagne-i specialitás, a Far breton aux pruneaux (aszalt szilvás lepény) került terítékre Orosz Enikő tanárnő és Émilie segítségével.