Nyelvvizsga eredményeink a végzős évfolyamon
A Vetési Albert Gimnázium 134 végzős tanulója közül 133 tanuló szerzett nyelvvizsgát a gimnáziumi évek alatt. Első idegen nyelvből B2-es komplex nyelvvizsgát tett a tanulók 33%-a, C1-es komplex nyelvvizsgát a diákok 64%-a. Második idegen nyelvből végzős tanulóink 44%-a szerzett B2-es komplex nyelvvizsgát és 5%-uk C1-es komplex nyelvvizsga bizonyítványt.
Érettségi eredményeink
Az idei tanévben szóbeli vizsgák szervezése nélkül zajlottak a május-júniusi érettségi vizsgák. Kivétel volt a spanyol illetőleg francia célnyelvi civilizáció érettségi vizsgák, melyek esetében tanulóink szóbeli vizsgát tettek. A fő tantárgyak százalékos eredményei az alábbiak szerint alakult: magyar nyelv és irodalom 79,82%, matematika 78,59%, történelem 71,84%. Az idegen nyelvi vizsgák átlageredményei a következők: angol nyelv 84,31%, német nyelv 84,86%, francia nyelv 80,40%, spanyol nyelv 82,19%, spanyol célnyelvi civilizáció 86,74%, francia célnyelvi civilizáció 84,64%. A természettudományos tantárgyak eredményei: biológia 64,19%, kémia 51,25%, földrajz 72% valamint fizika 71,40%.
Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntő eredményeink
Név |
Osztály |
Tantárgy |
Felkészítő tanár |
Helyezés |
Molnár Zsófia |
12.C |
francia nyelv |
Nyerges Katalin |
6. hely |
Király Dorka |
12.C |
francia nyelv |
Nyerges Katalin |
8. hely |
Szalai Boglárka |
12.C |
francia nyelv |
Nyerges Katalin |
15. hely |
Horváth Adriána |
12.C |
francia nyelv |
Nyerges Katalin |
17. hely |
Kampis Tóbiás |
12.C |
francia nyelv |
Nyerges Katalin |
25. hely |
Farkas Luca |
11.A |
spanyol nyelv |
Szedlák Réka |
4. hely |
Sasvári Julianna |
12.C |
magyar nyelv |
dr. Kocán Béla |
4. hely |
Cserhalmi Anna Krisztina |
11.C |
magyar nyelv |
dr. Kocán Béla |
5. hely |
Nemes Hajnalka |
12.C |
magyar nyelv |
dr. Kocán Béla |
7. hely |
Gárdonyi Nóra |
11.D |
magyar nyelv |
dr. Kocán Béla |
8. hely |
Takács Alexandra |
11.D |
magyar nyelv |
dr. Kocán Béla |
11. hely |
Országos tanulmányi verseny eredményeink
Alacs Brigitta (9.A) Országos Spanyol Nyelvű Vers- és Prózamondó Verseny, szabadon választott vers kategória 1. helyezés (Felkészítette: Ignacio Burillo Lozano, Szedlák Réka )
Németh Kata (9.A) Országos Spanyol Nyelvű Vers- és Prózamondó Verseny, kötelező vers kategória 2. helyezés (Felkészítette: Ignacio Burillo Lozano, Szedlák Réka )
Csidei Rebeka (10. A) XXVII. Arany János Irodalmi Verseny, döntő 28. helyezés (Felkészítette: Kocán Béla )
Rácz Enikő Anna (10. A) XXVII. Arany János Irodalmi Verseny, döntő 15. helyezés (Felkészítette: Kocán Béla )
Schlenker Nikolett (10. A) XXVII. Arany János Irodalmi Verseny, döntő 16. helyezés (Felkészítette: Kocán Béla )
Kovács Kata (10. A) XXVIII. Arany János Irodalmi Verseny, 1. forduló 39. helyezés (Felkészítette: Kocán Béla )
Schlenker Nikolett (10. A) XXVIII. Arany János Irodalmi Verseny, 1. forduló 43. helyezés (Felkészítette: Kocán Béla )
Rácz Enikő Anna (10. A) XXVIII. Arany János Irodalmi Verseny, 1. forduló 50. helyezés (Felkészítette: Kocán Béla )
Szabó Hanga (11.b) Országos Erdőismereti Vetélkedő 1. helyezés (Felkészítette: Likerné Pucsek Rózsa )
Szabó Kornél (11.b) Országos Erdőismereti Vetélkedő 1. helyezés (Felkészítette: Likerné Pucsek Rózsa )
Bálint Benedek (11.b) Országos Erdőismereti Vetélkedő 1. helyezés (Felkészítette: Likerné Pucsek Rózsa )
Csont Rebeka (9. Kny/A) XXIX. Móra Ferenc Novellaelemző és Fogalmazási Verseny döntős (Felkészítette: Kocán Béla )
Gárdonyi Nóra (11. D) XXIX. Móra Ferenc Novellaelemző és Fogalmazási Verseny döntős (Felkészítette: Kocán Béla )
Bálint Kata (11.D) XXIX. Móra Ferenc Novellaelemző és Fogalmazási Verseny döntős (Felkészítette: Pucsek Zsuzsanna )
Hajdú Tamás (11.D) XXIX. Móra Ferenc Novellaelemző és Fogalmazási Verseny döntős (Felkészítette: Pucsek Zsuzsanna )
Molnár Blanka (10.b) Irinyi János kémia verseny országos döntőbe jutásért döntős (Felkészítette: Likerné Pucsek Rózsa )
Mester Csanád (10.b) Irinyi János kémia verseny országos döntőbe jutásért döntős (Felkészítette: Likerné Pucsek Rózsa )
Hegedüs Csaba (10.b) Irinyi János kémia verseny országos döntőbe jutásért döntős (Felkészítette: Likerné Pucsek Rózsa )
Holczer Bence (12.B) BME Energetikai Szakkollégium Energetika Tanulmányi Versenyén 9. helyezés (Felkészítette: Kristóf Gábor )
Fülöp Mátyás (12.B) BME Energetikai Szakkollégium Energetika Tanulmányi Versenyén 9. helyezés (Felkészítette: Kristóf Gábor )
Rózsa Dániel (12.B) BME Energetikai Szakkollégium Energetika Tanulmányi Versenyén 9. helyezés (Felkészítette: Kristóf Gábor )
Kaszta Friderika (11.A) BME Energetikai Szakkollégium Energetika Tanulmányi Versenyén 5. helyezés (Felkészítette: Kristóf Gábor )
Pónácz András (11.A) BME Energetikai Szakkollégium Energetika Tanulmányi Versenyén 5. helyezés (Felkészítette: Kristóf Gábor )
Vörös Bálint (11.A) BME Energetikai Szakkollégium Energetika Tanulmányi Versenyén 5. helyezés (Felkészítette: Kristóf Gábor )
Molnár Blanka (10.B) IV. Országos Állategészségügy Verseny 43. helyezés (Felkészítette: Kreschkáné Világhy Bernadett )
Kósa Boróka (10.B) IV. Országos Állategészségügy Verseny 43. helyezés (Felkészítette: Kreschkáné Világhy Bernadett )
Papp Krisztina (10.B) IV. Országos Állategészségügy Verseny 43. helyezés (Felkészítette: Kreschkáné Világhy Bernadett )
Országos sporteredményeink
Fábián Éva (12.D) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő - svédváltó 1. helyezés
Kovács Noémi (9.ny/D) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő - svédváltó 1. helyezés
Hadnagy Zsóka (11.C) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő - svédváltó 1. helyezés
Fekete Júlia (9.C) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő - svédváltó 1. helyezés
Mező Zsófi (10.C) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő 4 x 800 m 1. helyezés
Gedra Szabina (12.A) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő 4 x 800 m 1. helyezés
Arnhoffer Kata (9.D) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő 4 x 800 m 1. helyezés
Varga Gréta (10.A) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő 4 x 800 m 1. helyezés
Bálint Benedek (11.B) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő - 4 x 1500 2. helyezés
Tóth Marci (10.C) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő - 4 x 1500 2. helyezés
Molnár Attila (12.D) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő - 4 x 1500 2. helyezés
Zsetnyai Ákos (11.A) Atlétikai Diákolimpia Ügyességi és Váltóbajnokság országos döntő - 4 x 1500 2. helyezés
Elismerő oklevélben és könyvjutaloman részesült diákjaink
9.kny/A
Csont Rebeka Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményéért, jeles tanulmányi eredményéért.
Kárpáti Noémi Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Varga Gábor Levente Kitűnő tanulmányi eredményéért.
9.ny/B
Molnos Boglárka Kitűnő tanulmányi eredményéért.
9.kny/C
Farkas Hanga Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Hársfa Dorka Kitűnő tanulmányi eredményéért.
9.ny/D
Baján Enikő Kiemelkedő tanulmányi eredményéért.
Kovács Noémi Sportban nyújtott kiemelkedő teljesítményéért.
9.A
Alacs Brigitta Lili Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményéért, jeles tanulmányi munkájáért.
Antal Máté Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Kiss Milán Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményéért, jeles tanulmányi munkájáért.
Németh Kata Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményéért, jeles tanulmányi munkájáért.
9.B
Tóth Róbert István Jeles tanulmányi eredményéért és a Hlavay József Országos Környezettudományi és Műszaki Diákkonferencián nyújtott teljesítményéért (különdíj).
Varga Réka Kitűnő tanulmányi eredményéért.
9.C
Fekete Júlia Kiváló sportteljesítményéért.
Szikszai Zoé Kitűnő tanulmányi eredményéért, közösségi munkájáért.
9.D
Almsteier Márton Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Arnhoffer Kata Kitűnő tanulmányi eredményéért, sport és közösségi tevékenységéért.
Keszei Máté Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Lamport Gréta Anna Kitűnő tanulmányi eredményéért és közösségi munkájáért.
Nagy Botond László Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Vas Zalán Kende Kitűnő tanulmányi eredményéért.
10.A
Alexa Dóra Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Csidei Rebeka Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményéért, jeles tanulmányi eredményéért.
Németh Anna Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Rácz Enikő Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményéért, jeles tanulmányi eredményéért.
Schlenker Nikolett Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményéért, jeles tanulmányi eredményéért.
Varga Gréta Kiemelkedő sporttevékenységéért, jeles tanulmányi eredményéért.
10.B
Mester Csanád Kitűnő bizonyítványáért és az Irinyi János kémia versenyen elért kiemelkedő teljesítményéért.
Molnár Blanka Jeles tanulmányi eredményéért és az Irinyi János kémia versenyen elért kiemelkedő teljesítménmyéért, országos döntőbe jutásáért.
Tombor-Madarassy Koppány Kitűnő bizonyítványáért és a Zöld gondolatok fotópályázaton elért 3. helyezéséért.
10.C
Csuta Dóra Imola Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Mező Zsófia Márta Sportban nyújtott kiemelkedő teljesítményéért, kitűnő tanulmányi eredményéért.
Papp Anna Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Tóth Márton Kiemelkedő sporttevékenységéért.
10.D
Huszka Laura Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Vasvári Zsófi Kitűnő tanulmányi eredményéért.
11.A
Farkas Luca Országos tanulmányi versenyen elért kiemelkedő eredményéért, kitűnő tanulmányi eredményéért.
Rónay Boglárka Kitűnő tanulmányi eredményéért.
11.B
Bálint Benedek Jeles tanulmányi eredményéért, tanulmányi versenyeredményéért és sportteljesítményéért.
Szabó Hanga Kitűnő tanulmányi eredményéért és tanulmányi versenyeredményéért.
Szabó Kornél Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményéért.
11.C
Cserhalmi Anna Krisztina Kitűnő tanulmányi eredmény és a magyar nyelv OKTV országos döntőjében elért V. helyezéséért.
Fellegi Fruzsina Virág Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Kishalmi Kitti Kitűnő tanulmányi eredményéért.
László Virág Cseperke Kitűnő tanulmányi eredményéért.
11.D
Gárdonyi Nóra Országos tanulmányi versenyen elért eredményéért, jeles tanulmányi eredményéért.
Hajdú Tamás Ferenc Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Róza Nicolle Valéria Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Takács Alexandra Országos tanulmányi versenyen elért eredményéért.
12.A
Bozovic Zorka Jeles tanulmányi eredményéért, kitűnő érettségi eredményéért, a diákönkormányzatban végzett munkájáért.
Gaál Sára Cippóra Iskolai rendezvényeken kimagasló kulturális tevékenységéért, jeles tanulmányi eredményéért.
Gyarmati Bence Jeles tanulmányi és kitűnő érettségi eredményéért, közösségi munkájáért.
Gyimóthy Bettina Jeles tanulmányi és kitűnő érettségi eredményéért.
Keglovics Ádám Jeles tanulmányi és kitűnő érettségi eredményéért.
Kiss Elizabet Kitűnő tanulmányi és érettségi eredményéért.
Kothencz Boglárka Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Kovács Janka Kitűnő tanulmányi és érettségi eredményéért, közösségi munkájáért.
Mátrai Roland Jeles tanulmányi eredményéért és kitűnő érettségi eredményéért
Nemere Dóra Kitűnő tanulmányi eredményéért és kitűnő érettségi eredményéért.
Rodriguez Szintia Odett Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Szabó Kíra Panna Jeles tanulmányi és kitűnő érettségi eredményéért.
Vajda Dóra Anna Kitűnő tanulmányi eredményéért és kitűnő érettségi eredményéért.
Zubor Panna Julianna Kitűnő tanulmányi eredményéért és kimagasló közösségi munkájáért.
12.B
Dienes Luca Jeles év végi és kitűnő érettségi eredményéért.
Ernhoffer Petra Kitűnő év végi és jeles érettségi eredményéért.
Fülöp Mátyás Kitűnő év végi és jeles érettségi eredményéért és a BME Energetikai Szakkollégium Energetika Tanulmányi Versenyen elért országos 9. helyezéséért.
Gaal Bendegúz Jeles év végi és kitűnő érettségi eredményéért.
Holczer Bence Jeles év végi és jeles érettségi eredményéért és a BME Energetikai Szakkollégium Energetika Tanulmányi Versenyen elért országos 9. helyezéséért.
Kálmán Kristóf Kitűnő év végi és jeles érettségi eredményéért.
Korbély Violett Kitűnő év végi és kitűnő érettségi eredményéért, közösségi munkájáért.
Rózsa Dániel A BME Energetikai Szakkollégium Energetika Tanulmányi Versenyen elért országos 9. helyezéséért.
Szél Anikó Kitűnő év végi és kitűnő érettségi eredményéért.
Szopori Éva Kitűnő év végi és kitűnő érettségi eredményéért.
Veisz Flóra Kitűnő év végi és kitűnő érettségi eredményéért.
12.C
Csomai Sára Kitűnő tanulmányi és kitűnő érettségi eredményéért.
Horváth Adriána Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményeiért, példaértékű szorgalmáért, jeles érettségi eredményéért.
Kampis Tamás Tóbiás Országos tanulmányi versenyen elért kiemelkedő eredményéért, jeles tanulmányi és jeles érettségi eredményéért.
Király Dorka Országos tanulmányi versenyen elért kiemelkedő eredményéért, jeles tanulmányi és jeles érettségi eredményéért.
Kovács Luca Kitűnő tanulmányi és jeles érettségi eredményéért.
Molnár Zsófia Országos tanulmányi versenyen elért kiemelkedő eredményéért, jeles tanulmányi és jeles érettségi eredményéért.
Nemes Hajnalka Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményeiért.
Orbán Doroti Kitűnő tanulmányi és jeles érettségi eredményéért.
Sasvári Julianna Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményeiért, példaértékű szorgalmáért, jeles érettségi eredményéért.
Sipos Sára Panna Kitűnő tanulmányi és jeles érettségi eredményéért, közösségi munkájáért.
Szalai Boglárka Országos tanulmányi versenyen elért kiemelkedő eredményéért, jeles tanulmányi eredményéért.
Virágh Anna Kiemelkedő tanulmányi versenyeredményeiért, példaértékű szorgalmáért, kitűnő érettségi eredményéért.
12.D
Buzás Gergő Kitűnő érettségi eredményéért.
Fábián Éva Kiemelkedő versenyeredményéért.
Fehér Fanni Kitűnő tanulmányi eredményéért és kiemelkedő közösségi munkájáért.
Kovács Laura Kitűnő tanulmányi eredményéért.
Molnár Attila Kiemelkedő versenyeredményéért.
Somlai Róza Kitűnő tanulmányi eredményéért és kiemelkedő közösségi munkájáért.
Vass Szilárd Kitűnő érettségi eredményéért.
Vozár Luca Kitűnő érettségi eredményéért.
Mexikó Érem (Mexikói Nagykövetség Kiválósági Díja) kitüntetésben részesült
Veres Julia Anett 12.A osztályos tanuló
Farkas Luca 11.A osztályos tanuló
Kasza László-díjban részesültek
Fülöp Mátyás 12.B osztályos tanuló kitűnő év végi és jeles érettségi eredményéért, tanulmányi versenyeredményeiért.
Holczer Bence 12.B osztályos tanuló jeles év végi és jeles érettségi eredményéért, tanulmányi versenyeredményeiért.
Szél Anikó 12.B osztályos tanuló kitűnő év végi és kitűnő érettségi eredményéért, tanulmányi versenyeredményeiért
Szopori Éva 12.B osztályos tanuló kitűnő év végi és kitűnő érettségi eredményéért, tanulmányi versenyeredményeiért.
Kemény Géza-díjban részesültek
Bozovic Zorka 12.A osztályos tanuló jeles tanulmányi eredményéért, kitűnő érettségi eredményéért, a diákönkormányzatban végzett munkájáért.
Gaál Sára Cippóra 12.A osztályos tanuló iskolai rendezvényeken kimagasló kulturális tevékenységéért, jeles tanulmányi eredményéért.
Somlai Róza 12.D osztályos tanuló kitűnő tanulmányi eredményéért és kiemelkedő közösségi munkájáért.
Nemes Hajnalka 12.C osztályos tanuló kiemelkedő tanulmányi versenyeredményeiért.
Molnár Attila 12.D osztályos tanuló kimagasló sportteljesítményéért és példaértékű szorgalmáért.
Vetési-díjban részesültek
Horváth Adriána 12.C osztályos tanuló kiemelkedő tanulmányi versenyeredményeiért, példaértékű szorgalmáért, jeles érettségi eredményéért.
Sasvári Julianna 12.C osztályos tanuló kiemelkedő tanulmányi versenyeredményeiért, példaértékű szorgalmáért, jeles érettségi eredményéért.
Virágh Anna 12.C osztályos tanuló kiemelkedő tanulmányi versenyeredményeiért, példaértékű szorgalmáért, kitűnő érettségi eredményéért.