Iskolánk

– Örökös Ökoiskola cím birtokosaként –

a következő felhívásokkal él felétek

a Fenntarthatósági témahét alkalmából:

1. Gyűjtsd otthon szelektíven a hulladékot és hozd be az iskolába és váltsd be őket sütire :)!

Mit hozhatsz?

• Használt elem (és kisméretű akkumulátor)
  • Használt mobiltelefon, e-kütyü

2 elem – 1 süti és 1 mobil 2 sütit ér! :)

Jelentkezés és beváltás a 28-as szertárban!

Határidő: az akció november 20-áig tart!

2. Hangulatos ősz az iskolában :)

Zöld osztály – dekorációs verseny

Díszítsétek osztályotokat zöld növényekkel, újrahasznosított anyagokkal, őszi termésekkel, dísztökkel, gesztenyékkel, tobozokkal, színes levelekkel a természettudatosság jegyében!

Határidő: október 21. szerda

Értékes nyeremények várnak a győztesekre!

A következő linken az országos versenyre is nevezhettek!

3. Zöld gondolatok – fotópályázat

„Ha egy zöld ágat tartasz a szívedben, előbb-utóbb rászáll egy énekesmadár”

Olyan jól elkapott pillanatokat, benyomásokat, képi gondolatokat várunk Tőletek, amelyek a cím szerint ZÖLDEK. :)

A pályázók köre: diákok, tanárok, munkatársak, szülők!

Egy pályázó max. 3 képet küldhet be november 16-ig Csík Andrea (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) vagy Likerné Pucsek Rózsa (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) címére!

• A fényképfelvételek természetes körülmények között kell, hogy készüljenek.
  • A korrekció a teljes képre vonatkozó kis mértékű digitális módosításokból állhat úgy, mint: szintek (levels), gradációs görbék (curves), színegyensúly (colorbalance), színezet/telítettség (hue/saturation) és fényerő/kontraszt (brightness/contrast), valamint az eredeti kép készítése közben keletkezett technikai hibák eltávolítása: karc, vegyszerfolt, a fényérzékelőre tapadt por.
  • A kép egyes részeinek, illetve részleteinek módosítása nem megengedett.

A beérkezett pályamunkákból kiállítás készül.

A témakeresés élménye, fényképezés öröme kísérje munkátokat!

4. Ökovarrós délután október 15-én (csütörtökön) 15 órától a Galériában!

Készíthetsz: textil zöldséges ökozsákot, kenyértartó zsákot, textil maszkot és kávé kapszulából ékszert is :)

Szeretettel várunk mindenkit!