Az idei tanévben először hirdettünk fordító versenyt diákjainknak, amit 2014 december 9-én tartottunk meg. A diákok feladata egy eredeti angol nyelvű szöveg (újságcikk vagy novellarészlet) átültetése volt magyar nyelvre, nyomtatott szótár segítségével. Mind az újságcikk, mind a novellarészlet esetében -  a negyvennél több résztvevő közül -  négy-négy olyan fordítás született, amelyek kiemelkedtek a többi közül. Az újságcikk esetében két 3. helyezést, míg a novellarészlet esetében két 2. helyezést osztottunk ki. Minden résztvevő diák egy-egy oklevelet és tollat kapott, míg a legjobb fordításokat készítő diákokat Oxford szótárral, illetve könnyített olvasmányokkal jutalmaztuk az Oxford Kiadó, az MM Publications és a Vetési Albert Gimnázium Alapítványa jóvoltából, akiknek ezúton is köszönjük a támogatást.

Eredmények:

Újságcikk fordítása:

1. hely: Balogh Bálint 12.D

2. hely: Hock Lilla 13.D

3. hely: Nagy Alexandra 10.D és Boncz Norbert 13.D

 

Novellarészlet fordítása: 

1. hely: Sipos Beatrix 12.A

2. hely: Papp Evelin 13.C és Leimeiszter Barnabás 13.C

3. hely: Simon Kitty 13.C

Diákjainknak köszönjük a részvételt és gratulálunk a győzteseknek!

Angol nyelvi munkaközösség