A Goethe Intézet workshopjára került sor november 17-én a gimnáziumban. Itt értesültünk arról a pályázatról, amelyben egy néhány perces, német nyelvű videót kellet készíteni környezettudatosság, fenntartható fejlődés témában. A versenyen résztvevő legjobb filmek készítőit december 20-án meghívták az intézet budapesti központjába, ahol sor került az eredményhirdetésre is. A 3 fős csapatok megvitatták a „kihelyezett” workshopokat és közösen értékelték a beérkezett videókat. A 12.D osztály csapata (Vozár Lilla, Wolff Tamara és Tóth Zsófia) 3. helyezést ért el.  Rengeteg ajándékkal tértünk haza Budapestről. Reméljük, munkánkkal hozzájárultunk ahhoz, hogy az emberek környezettudatosabban éljenek és  jobban odafigyeljenek az újrahasznosított termékek használatának fontosságára. Az eseményen készült fényképeket itt megtekinthetitek.