Francia kiallitasA Magyarországi Franciatanárok Egyesülete a tavalyi tanévben indította útjára a "Passerelles Interculturelles" (Interkulturális átjárók) projektjét, aminek helyi befogadására a franciás két tannyelvű iskolákat kérték fel, és bárki pályázhatott, ahol tanítanak franciát.

 

Célja, hogy megismerjük, és megismertessük a francia tengeren túli területeket (DROM-COM), melyekről általában kevesebbet beszélünk. Gimnáziumunkban ez is része a civilizáció tananyagnak, így esett a választás a jelenlegi 10.C osztályra, tőlünk ők dolgoztak a témán. Három féle projekttermék közül lehetett választani:
1. kapcsolatfelvétel egy tengeren túlon élő frankofón diákkal, majd a külföldi és magyar fiatalok életének összehasonlítása infografikán,
2. egy ünnep, hagyomány bemutatása,
3. egy mese vagy legenda fordítása franciáról magyarra és illusztrálása képregény vagy egyéb formájában. (Mi ez utóbbiba vágtunk bele, egy guyana-i legendát fordítottunk.)


Az aulában berendezett kiállítás két győri és egy pécsi, valamint tanulóink munkáit mutatja be.