Az idei tanévben is tervbe vettük, hogy a végzős fizika fakultációsokkal ellátogatunk az egyetlen energiatermeléssel foglalkozó atomerőművünkbe. Még a hajnal 6 órai indulás sem riasztott el bennünket. Diákjaim sok kérdéssel és nagy várokozással tekintettek a tanulmányi kirándulás elé. A több mint 3 órás üzemlátogatás nemcsak tanulmányi szempontból fontos, de bizonyosan szemléletformáló hatása is van.

Az üzemi területre való beléptetés szigorúsága, a sugárkapun való átlépés, a séta a dübörgő turbina és generátor csarnokban, a vezénylő terembe való betekintés, a reaktorcsarnok látványa élményszerű tanulást tettek lehetővé. Amit mi sem bizonyít jobban, mint a látogatás végén mindenki által sikerrel teljesített tesztfeladatos játékok, melyek kitöltése után apró ajándékokat is kaphattak tanulóim. A jövő nemzedék energiatudatos viselkedésének formálása, valamint energetikai problémáink megoldása a most végzős tanulók feladata is lesz a jövőben.

 

Kristóf Gábor (szaktanár)