2018. november 30-án (délután) iskolánk német nyelvi munkaközössége a budapesti Goethe Intézet, a Raabe Klett Kiadó és a Haribo Hungaria Kft. szponzorálásával játékos nyelvi vetélkedőt szervezett a kezdő/középhaladó németes diákok számára.

A rendezvény helyszínét stílusosan vette körül egy ugyancsak a Goethe Intézet támogatásával készített interaktív kiállítás. Címe: Junge Musik aus Deutschland. Nem először kölcsönzünk tematikus kiállítási anyagokat az Intézettől. A szép megjelenés mellett jól tudjuk használni a tablókat és a kapcsolódó feladatokat a tanórai munkában is.

Mintegy 60 tanuló, felsőbb éves segítők, vendégek szentelték délutánjukat a német nyelvnek. A „Sprache-Sport-Spaß“ című sorversenyen az A1-A2 szintű nyelvismeret mellett szükség volt a résztvevők kreativitására, ügyességére, gyorsaságára. A győztes 9.KNyA-sok értékes ajándékokkal tértek haza, mi többiek pedig jó élményekkel gazdagodtunk. Nem hiába: Deutsch ist trendy, Deutsch ist ein hohes Gut!

Az eseményen készült képek itt érhetőek el.