Iskolánk tanulói, a 10.D osztály szeptember harmadik hetében részt vett a Budapesten megrendezett Brain Bar Fesztiválon. Az esemény különösen hasznosnak bizonyult, hiszen több tanórán kívüli előadás keretében betekintést nyerhettek a legújabb technológiai fejlesztésekbe, a fenntarthatóság fontosságába és sok új dolgot tanulhattak a jelenlegi társadalmi problémákról.

A programokon lehetőségünk volt kérdéseket feltenni és véleményt alkotni a különböző témákról a meghívott előadóknak.

Számunkra a fesztivál különösen hasznos volt a fakultációválasztás szempontjából is és a nyelvi fejlődés miatt is, mivel az előadások többsége angolul volt. Számos program során olyan érdekes tudományterületekkel ismerkedhettünk meg, amelyek segítséget nyújtanak a jövőbeli irányok kijelölésében.

A rendezvény nemcsak tanulságos volt, de igazán jól éreztük magunkat együtt, hiszen sok közös élménnyel gazdagodtunk.
Összességében a Brain Bar Fesztivál élményekben és új tudásban gazdag napokat biztosított számunkra, amelyek segítenek abban, hogy tudatosabb döntéseket hozzunk a jövőnket illetően.