A Helikoni Ünnepségek a dunántúli középiskolás korosztály nagy hagyományokkal rendelkező, kétévente megrendezésre kerülő keszthelyi, kulturális seregszemléje, ahol a diákok 20 művészeti kategóriában, szakértő zsűri előtt mérik össze tudásukat. Mivel a 20 kategória egyike az „Irodalmi alkotás” kategória, ezért a gimnázium magyar szakos tanárai pályázatot hirdetnek az iskola tanulói részére irodalmi művek alkotására.

 

Nevezési tudnivalók:

  • Nincs kötelező téma meghatározva.
  • Versek nevezése esetén maximum 3 művet várunk, összesen legfeljebb 100 verssornyi terjedelemben, azzal a megkötéssel, hogy a beküldött művek legalább egyike kötött verselésű legyen.
  • Prózai alkotás esetében egy művet várunk maximum 6000 leütés terjedelemben.

A leadási határidő: 2020. március 9.

Az alkotásokat a magyar szakos tanárok várják szeretettel.
Mindenkinek jó munkát kívánunk!