A Vetési Albert Gimnázium KOTKODÁK csapata,"Értékeink a mindennapokban" vetélkedőn a középiskolás kategóriában 2. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Majerik Julianna 9.B, Tarrósi Anna 9.B, Gábor Anna 9.C, Józsa Iringó 9.C
Gratulálunk!

Hősies és kiváló csapatteljesítménnyel, sokszor parádés játékkal, az V-VI. korcsoportos fiú floorball unihoki diákolimpiai csapat bejutott az országos döntőbe!
Igazi sporteredményről beszélhetünk, mert a nap utolsó mérkőzésén egy nagyon jó csapat ellen 5-1-ről fordítottunk 5-6-ra! Le a kalappal a fiúk előtt!
A csapat tagjai:
Trombitás Márton 9.KNyA, Giron Gergely 10.A, Tórh Máté 10.A, Mészáros Gergő 10.C, Horváth Gergő 12.A, Hidvéghy Ádám 12.A, Trombitás Balázs 11.A

Testnevelő tanár: Kovács Tamás

Idén is megrendezésre került iskolánkban a nagy népszerűségnek örvendő éjszakai foci és röplabda.
A foci mérkőzéseken 12 csapat mérte össze tudását.
Rengeteg munka eredményeként egy izgalmas, fordulatokkal teli mérkőzés sorozatot hoztak el a szurkolóknak. A szoros küzdelem végezetéül a Kárpáti Brazilok csapata került ki győztesen! Gratulálunk a 10. évfolyam játékosainak!

Az éjszaka folyamán 9 röplabda csapat is részt vett. A döntőt a Nekoma csapata játszotta a PÉT csapatával, amiből végül a Nekoma került ki győztesen! Gratulálunk Nekik! Az éjszaka során rengeteg izgalmas meccset láthattunk, és akik elfáradtak a szurkolásban, a galériában elhelyezett kényelmes babzsákokon pihenhettek meg, filmek, sorozatok és természetesen egymás társaságában.

DÖK

2024.04.10.-én lezajlott az Országos Mezei Futóverseny

V. korcsoportos csapatunk 3. helyen: Ádám Hanna, Felber Kata Zselyke, Happ Anna, Vass Boglárka
VI. korcsoportos csapatunk pedig 4. helyen végzett: Arnhoffer Kata, Gedra Bettina, Kozma Nikolett, Németh Angelina

"Mindkét helyen előre léptünk az előző évi eredményekhez képest, büszkék vagyunk a lányokra."

Kísérő Tanár:Kerekes Gábor

A 10.C, 11.C és a 12.B osztály tanulóiból álló 23 fős csoport résztvehetett a március végén
esedékes, 10 napos francia cserediák programban, Saumurben.

2024. április 5-7. között tartották az Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny országos
döntőjét Debrecenben.
Az I. A. kategória népes mezőnyében Vasváry Janka 9.b osztályos tanuló
a 63. helyen végzett.

Eredményéhez gratulálunk!

Felkészítő tanár: Likerné Pucsek Rózsa

2024. március 22-én a 9.C osztály elindult Franciaországba, hogy Les Herbiers iskolájának (Lycée Jean Monnet) tanulóival megismerkedhessen. December óta virtuálisan már ismerték egymást a cserediákok, most sikerült személyes találkozót szervezni. Két vendég tanuló is erősítette az osztályt, Jenei Krisztina ( 11c) és Lengyel András ( 10c). A hosszú autóbuszos utazás után a vasárnap a francia családok körében telt, mindenki megtapasztalta a francia vendéglátás örömeit. Többen az óceán partján kezdték a programot, finom ételekkel kényeztették a magyar csapatot.
Hétfőn Noirmoutier területén az apály-dagály jelenségen kívül a diákok kipróbálták a homokvitorlázást, láttak sólepárló részeket. Csodás napos idő tette varázslatossá az óceánt.
Kedden Nantes városa volt az úti cél, a francia fogadó diákokkal együtt barangolva fedezték fel a várost.
Szerdán iskolai nap volt, tanórákon kellett részt venni. Csütörtökön rövid városnézésben vettek részt, a polgármesteri hivatal képviselője fogadta a magyar diákcsoportot.
Mindenki nagyon sok pozitív élményt gyűjtött, a francia fogadó családok sok szeretettel vették körül az ijedt magyar diáksereget. A francia szervező tanárok remek munkáját dicséri a sikeres együttlét.
Hazafelé Párizsban sétáltunk, majd Strasbourgban tettünk rövid látogatást. A húsvéti nyúl hazahozta a lelkesen kiránduló csapatot.

Az utazásról készült képek megtekinthetőek itt: Galéria