"Ha október, akkor gólyaavató. Ha gólyaavató, akkor gólyák és varjak. Nem akármilyen gólyák és nem akármilyen varjak.
Vetésisek. Gólyaavatás vetésis módra.

A délutáni versengés után a zsűri eredményt, pontosabban eredményeket hirdetett: az idei évben is minden osztályunk jeleskedett valamiben, legyen szó akár az osztályjelkép kategóriáról vagy a délutáni sportversenyen nyújtott teljesítményről. 5 féle kategóriában versenyezhettek az osztályok.

Az idei évben a 9.kny/A osztály nyerte az "osztálytánc",
a 9.kny/C osztály az "osztályhimnusz" kategóriát,
a 9.ny/D osztály pedig a "osztályegyenruha" kategóriában tudott kiemelkedni a többi osztály közül.

A viadal győztese 2023/2024. tanévben azonban a 9.ny/B lett, akiknek kettőben is sikerült győzedelmeskedni, az "osztálykabala" és a "sorfeladatok" kategóriákban.

A beavatás megtörtént, 138 diákunk felesküdött, vérbeli vetésisek lettek!"

Az avatóról készült képek megtekinthetők itt: Galéria. A képeket Csík Andrea tanárnő Szász Péter tanár úr és Knolmayer Viola 10.B osztályos tanuló készítette.