Angol nyelvi munkaközösség

Szatmári Éva
Simon Zsolt

Volt tagjaink

Koltay Lászlóné Dr. (1990-2009)
Marton Tamás (1992-1996)
Méray Lászlóné Dr. (1989- 2007)
Mester Ildikó (2004-2005)
Sári Judit (2010-2011)
Szilágyi Istvánné Dr. (1989 -2004)
Szőkéné Duna Judit (-2016)
Havasiné Telkes Katalin (-2016)
Kiss Roland (-2016)

Lap tetejére ugrás

Bemutatkozás

„I have a dream…” Do you?  Yes, we do. So what have we done so far? (Present Perfect!)

Kezdetben volt az orosz nyelv, mellette néhány angol óra. Majd a keleti szél nyugatira fordult, és az érdeklődéssel együtt nőtt az angol órák száma is. Angol tanárok lelkes csapata, akik mindig is többet, és jobbat szerettek volna, létrehoztak egy emelt nyelvi képzést. Ma már a nyelvi előkészítő évfolyamon heti 12 órában, az emelt nyelvi osztályokban heti 5 órában egyre magasabb szinten oktatjuk az angol nyelvet. Diákjaink magabiztos tudással teszik le a középfokú és felsőfokú nyelvvizsgákat. Az angol tanulás manapság nem korlátozódik a tanórákra; az internet, a filmek, zenék számtalan lehetőséget nyújtanak a nyelvismeret bővítésére, és az érdeklődés fenntartására.

Tanórák után sem áll meg az élet: diákjaink minden évben 3 fordulós nyelvi versenyen mérhetik össze tudásukat, és éveken keresztül angol nyelvű filmklubon ismerkedhettek meg a brit és amerikai mozi legjavával.

Rendszeresen fogadunk vendégelőadókat az American Corner szervezésében. Hallgatunk előadásokat többek között az Egyesült Államok történelméről, ünnepeiről és hétköznapjairól, a rabszolga-felszabadításról. Diákjaink érdeklődve figyelnek és aktív részesei az előadásoknak.

UNESCO társult iskolaként többször is csatlakoztunk az általuk meghirdetett programokhoz, pl. angolszász civilizációt tanuló diákjaink kétnyelvű kiállítást készítettek a rabszolga-felszabadítás nemzetközi napja alkalmából.

A TÁMOP Tudásdepó projektben is részt vettünk. „Kedvenc könyvem” délutánján diákjaink prezentációkat mutattak be olvasmányélményeikről. Megkóstoltuk a teát tejjel, és a háromszög-alakú uborkás szendvicset, míg Jane Austen életéről és regényeiről hallgattuk meg tanulóink angol nyelvű előadásait a könyvtárban. Faltuk a szavakat is az Oxford kiadó által meghirdetett Big Read olvasási versenyen.

A nyelvtudás vágya határokon túlra is eljuttatta diákjainkat. Éveken keresztül Angliában tölthettek el egy programokban gazdag, izgalmas hetet. Cserediákként eljuthattak Dániába és Olaszországba is.  A nyelv a valódi kommunikáció eszközévé válik, amikor diákjaink a holland cserekapcsolatokon barátságokat kötnek, és valós élethelyzetben használják az angolt.

Az angoltanulás nem kevés erőfeszítést igényel, de különleges élményekhez és tapasztalatokhoz segít. 25 év minden eredménye bizonyítja ezt.

So far, so good.

Angol nyelvi munkaközösség

Programjaink

Információk