A nyelvi előkészítős évfolyamon a biológiás csoport tagjaival év eleje óta kisebb projektmunkákat végeztünk nemcsak a tanórán, hanem délutánonként is csaknem heti rendszerességgel: például vízminták vizsgálatát, a benne lakó élőlények mikroszkópos megfigyelését, növények szaporítását. Végül ez utóbbit választottuk ki arra, hogy megfigyeléseket, kutatásokat folytassunk iskolai növényeinkkel kapcsolatban. Közben célul tűztük ki, hogy egy „zöld övezetet” hozunk létre az iskolában egyszerű módszerekkel és eszközökkel, valamint a Kratky-féle hidropóniás módszert is kipróbáljuk.  Kovács Ágoston és Czákler Dominik az állandó tagok, osztálytársaik is bekapcsolódnak időnként. Munkájuk, kutatásaik folyamatát és eredményét a Pannon Egyetem által meghirdetett Hlavay József Országos Környezettudományi és Műszaki Diákkonferencián mutatták be április 19-én. Bár eredményt nem értek el, sok jó visszajelzést kaptak, ami továbbra is motiválja őket. Későbbiekben egyetemi kutatócsoporthoz való kapcsolódással szeretnénk folytatni a munkát.

PPT