Közösségi szolgálat teljesítéséről igazolás benyújtása a Krétában - leírás

Letölthető dokumentumok

IKSZ a Vetésiben

„Gépezzünk együtt Nagyi!”

Gimnáziumunkban újra elindult a nagyi oktatás. Az IKSZ keretén belül több diák vállalta, hogy a veszprémi Nyugdíjasok Érdekvédelmi Egyesületének tagjai közül a vállalkozó szellemű nagyikat bevezetik a számítógépezés a netezés világába. Nagyi és diák egyaránt izgatottan várta az első alkalmat. Az izgalom hamar elszállt és pár perc után, oldott légkörben indult a program. Az első óra gyorsan elrepült, amit követhet a többi 8-10, esetleg 15 alkalom aszerint, hogy kinek, kinek mennyire lesz szüksége.

Kinek hasznos ez a program?

- A diákoknak azért, mert megtapasztalják, milyen is tanítani. Megismerkednek idősebb emberekkel így megismerik az ő gondolkodás- és viselkedésmódjukat. Megértőbbé, toleránsabbá válnak (talán a saját nagyszüleikkel szemben is). S jó lehetőség a szervezett keretek között végzett közösségi szolgálati órák gyűjtésére.

- Az idős embereknek, mert a programon keresztül hasznos ismereteket szerezhetnek, s megismerhetik a fiatalok gondolkodás- és  viselkedésmódját , s talán ők is megértőbbé válnak a korosztály irányába.

A délutánról meséljenek a képek!

Nincs új a Nap alatt

Gimnáziumunk a törvény bevezetése előtt is folytatott már hasonló tevékenységet az úgynevezett SAKK program keretében. Ennek a folyamatnak a folytatása ma már az Iskolai Közösségi Szolgálat IKSZ

Az iskolai Közösségi szolgálattal tovább erősödött  ez a tevékenységünk.

Tapasztalataink

Diákjaink véleménye rövid mondatokkal:

-….. mindenesetre, ha ismét hívnának szó nélkül mennék, függetlenül attól, hogy kapok-e érte „órákat” vagy sem.

-….. nagyon jó volt. Használhattam a nyelvtudásomat, együtt dolgozhattam az egyik legjobb barátnőmmel…. Új barátságokat is tudtam kötni….

-…..A legjobb az volt, hogy mindig boldogan és élményekkel teli szívvel mentek haza a kicsik az adott programokról és ez egyrészt  magamnak és az ott tartózkodó segítőknek volt köszönhető.