A 10. A osztállyal a témahét első napján a Víziközmű Múzeum és Kiállítóteremben jártunk. A Bakonykarszt Zrt.-ről szóló film megtekintése után a két épületben berendezett kiállítást jártuk végig szakvezetés segítségével.

Megismerkedhettünk a város első kútjainak történetével, megfigyeltük a Tumler Henrik által 1767-ben beindított és 120 évig üzemelt vízemelő szerkezet makettjét, középkori kőagyag csövek maradványait, kutak makettjeit, ivóvíz és szennyvíz szivattyúk metszeteit. A mai kor csőhálózatának működését egy fali makett segítségével tanulmányozhattuk. A trafóházban a víziközmű szolgáltatás területén használt berendezéseket és technológiákat láthattunk.

A nap további részében is a víz volt a fő témánk. Kisebb csoportokban dolgozva a diákok vizes kvízt töltöttek ki, rajzoltak posztert a víz jelentőségéről, számítógépes program segítségével szófelhőt készítettek, illetve egy „vizes” laborgyakorlaton vettek részt.

Forrásné Toldy Tünde
Kreschkáné Világhy Bernadett