A nyelvi előkészítő és kéttanítási nyelvű 9. évfolyamok Veszprém nevezetességeit keresték fel.

Jártak a Városházán, ahol Dr. Mohos Gábor főjegyző úr fogadta őket. Betekinthettek a Petőfi Színházban és az Eötvös Károly Megyei Könyvtárban a „színfalak” mögé, és megismerkedhettek a Lélektér Alapítvány munkájával. A Művészetek Háza szervezésében két képzőművészeti és két irodalmi témájú múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt. Jártak a Várbörtönben és az Érseki Palotában, a Gizella Kápolnában és a Szent György Kápolnában is. A Bakonykarszt Vízközmű Múzeumban szakember segítségével ismerkedhettek meg Veszprém vízhálózatával. A V-Busz telephelyén tett látogatás során Négrádi Tamás üzemeltetési vezető fogadta a csoportot, és a város új közlekedési rendszerét mutatta be a 9.ny/B osztályosoknak. A Dubniczay Palotában az Irokéz gyűjteményt tekinthették meg, a Teguláriumban pedig megtudhatták, a téglakészítés egykoron hasonlóan nagy jelentőségű változásokat indított el, mint a mobiltelefonok megjelenése. A Várban fotós feladatokat oldottak meg a diákok, és egy Veszprém ismereti kvízt töltöttek ki.

A két nap történéseiről az előkészítő évfolyamos diákok osztályfőnöki órákon kiselőadásokon számolnak be osztálytársaiknak.

Szarkáné Gáspár Andrea
osztályfőnöki munkaközösség-vezető