2020. március 11-én abban a megtiszteltetésben volt részünk, hogy Anunciada Fernández de Córdovát, Spanyolország magyarországi nagykövetét fogadhattuk iskolánkban. A Nagykövetasszony megismerkedett a Vetési Albert Gimnázium spanyol két tanítási nyelvű tagozatán tanuló diákokkal, valamint megosztotta velük családi gazpacho receptjét.

A spanyol ételkülönlegesség elkészítésébe a diákok is bekapcsolódtak, az alapanyagok aprítása közben pedig kötetlenül beszélgethettek a Nagykövettel. Diákjaink megosztották a Nagykövetasszonnyal korábbi spanyol utazásaik során szerzett tapasztalataikat, számos új információval gazdagodtak a spanyol nyelv tanulásának fontosságát illetően, valamint pár személyes történetet is hallhattak a diplomatától. Ezután megkóstoltuk a jól bevált recept alapján készült gazpachot, amely az utolsó cseppig elfogyott. A falatozás közben további kérdéseket tehettünk fel a Nagykövetasszonynak, amelyekre készségesen felelt. Megtudhattuk például, hogy miért választotta ezt a hivatást, mit tekint a munkája legélvezetesebb és legnehezebb részének, valamint arra is választ kaptunk, hogy milyen egy nagykövet átlagos munkanapja. A diákok egy virágcsokorral és egy szimbolikus ajándékkal hálálták meg ezt a nem mindennapi élményt: a spanyoltanári iroda kulcsával, ahova immár nem vendégként, hanem családtagként várjuk vissza a Nagykövetasszonyt. Ezúton is köszönjük a megtisztelő lehetőséget!

Szedlák Réka
spanyol nyelvi munkaközösség-vezető

A látogatásról készült képek megtekinthetőek itt: Galéria