Híreink

Francia cserekapcsolat – 10.C osztály

2018. március 21-én szerdán este megérkeztek hozzánk francia cserediákjaink Aix-les-Bains-ből!  Az itt töltött egy hét alatt megismerték iskolánkat és a környékbeli városokat. Csütörtök reggel a Vetési Gimnáziumban körbevezettük őket, majd megmutattuk nekik Ajkán a  kristálykészítést, illetve ellátogattak a Le Bélier üzembe. Még aznap délután feltérképezték Veszprémet, a helyi érdekességeket, nevezetességeket. Pénteken Budapestre vittük őket, tetszett nekik a Hősök tere, a Vár és a Sziklakórház is, majd a délutáni szabad program a pesti részeken. A hétvégénken egy teljes nap állt rendelkezésünkre, hogy minél jobb programokkal szórakoztassuk francia  barátainkat: bowlingozni mentünk, sétáltunk Balatonalmádiban, csónakáztunk a tapolcai tavas barlangban és megismertettük velük Badacsony környékét. A vasárnapi közös napon Bakonybélben kirándultunk, gulyást ettünk és megnézték a Csillagdát. Hétfőn folytatódtak a közös programok: séta Balatonfüreden a Tagore sétányon, majd a csodás Tihanyi-félszigeten, délután Pápán élvezték a fürdést. Este megtartottuk a búcsúbulinkat. Volt néptáncbemutató tánctanítással, fényképvetítés, és rengeteg vidámság tette emlékezetessé az estét. Kedd reggel szomorúan vettük észre, milyen hamar elrepült ez az egy hét, búcsút kellett vennünk régi-új barátainktól. A fogadás utolsó napján sok szép helyet nézhettek meg Budapesten (Parlament, Terror Háza), majd kivittük őket a repülőtérre. Szeptemberben várjuk a csere folytatását, a franciaországi kiutazást!