Híreink

Spanyol konferencia az Országházban

2017. december 8-án a Magyar-Latin-Amerikai és a Magyar-Spanyol Baráti Tagozat meghívására a 12.A osztály spanyol tagozatos csoportja részt vett a „Magyar kéznyomok Ibér-Amerikában” című konferencián. Az esemény helyszínéül az Országház felsőházi ülésterme szolgált. A konferencián az ibér-amerikai országok nagykövetei és diplomatái, valamint magyar diákok és tanáraik vettek részt. Minden iskolából 4 diák prezentációját hallgathattuk meg egy latin-amerikai országról. A mi osztályunk a Venezuelában fellelhető magyar értékekről beszélt. Előadók: Kis Lívia Zsuzsanna, Mentes Rebeka Mercédesz, Bruder Andor és Selmeczi Bence Dániel. A színvonalas előadások között a zenéről Rodrigo Contreras cimbalomművész és a Vocalis Kórus gondoskodott. A rendezvény nyelve a magyar volt, de szinkrontolmácsot biztosítottak spanyol és portugál nyelven is. A felkészítő tanároknak, Dr. Gőgh Ágnesnek és David Cibeiras Barjanak köszönjük a segítséget a projekt megvalósításában.

Kovácsics Virág (12.A)